Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Putin’e kızdı, 1 milyon Euro’luk enerji sistemi kurdu!

Erzurum’da Erkal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, enerji konusunda Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltmak için Rusya’ya inat, Erzurum’a 1 milyon Euro’luk yatırım yaptı.

28 Şubat 2016 Pazar, 13:14
erzurumda-gunes-enerji-santrali-kurdu_6295_dhaphoto8

Erzurum Organize Sanayi Bölgesi ( OSB ) ve Erkal Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Ergüney, enerji konusunda Türkiye’nin dışa bağımlılığı azaltmak için Rusya’ya inat,Erzurum’a 1 milyon Euro’luk yatırım yaptı.

“6-7 YILDA YATIRIMI AMORTİ EDECEĞİZ”

Dağ başına güneş enerjisinden elektrik elde etmek için panelleri yerleştiren ve elde ettiği enerjiyi Şubat ayı itibarıyle TEDAŞ’a satmaya başlayan Zafer Ergüney, ilkbaharla birlikte ikinci üniteyi kuracağını bildirdi. Yüzde 60’ı dışa bağlı ülkenin enerji sektörüne 2 megavat’lık katkıda bulunmayı vatandaşlık görevi sayan Ergüney, “Son günlerde Rusya ile olan kriz dikkate alındığında doğalgaza bağımlılığımız bir miktar daha azalacak. Ruslara inat, hem Doğu’da örnek bir yatırımın öncüsü olduk, hem de Türkiye’nin ekonomisine ciddi bir katkı sağlamak için yola çıktık. Kar sayesinde ünettiğimiz enerji miktarı maksimum düzeye çıktı. Ham maddesi bedava, Allah vergisi güneş. Alıcısı devlet ve müşterisi hazır. Veriler çok iyi. 6-7 içinde yatırımı amorti etmiş olacağız.” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>