Polisler bile hayret etti

Elazığ polisi tarafından özel şahıslara ait kar kürüme aracında düzenlenen operasyonda 600 kilo eroin ele geçirilirken, 1 şüpheli gözaltına alındı.

12 Nisan 2015 Pazar, 00:00
20150410AW380540_06

Edinilen bilgiye göre, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri Elazığ üzerinden İstanbul’a eroin sevki yapılacağı bilgisine ulaştı. Bunun üzerine polis ekipleri yaptıkları çalışmada eroinin Elazığ’ın Keban İlçesi üzerinden Kar kürüme aracıyla geçeceğini öğrendi. Harekete geçen polis ekipleri, kar kürüme ve tuzlama aracını yolda takibe başladı. Durdurulan araçta narkotik köpeklerinin de desteği ile arama yapıldı. Aramada tuzların altına yapılan özel bölümde 1’er kiloluk paketler halinde 600 kilo eroin ele geçirildi.

Araç sürücüsü M.G. polis tarafından gözaltına alındı.

VALİ MURAT ZORLUOĞLU:”600 KİLO EROİN ELE GEÇİRİLDİ”

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, polisin düzenlediği operasyonda kar küreme ve tuzlama aracında ele geçirilen 600 kilo eroinin bu yılın içinde Türkiye genelinde ele geçirilen en yüksek miktar olduğunu söyledi.
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü KOM ve İstihbarat Şubesi tarafından yapılan ortak çalışmada, Van’dan gelen ve İstanbul’a götürüldüğü tahmin edilen 600 kilo eroin Elazığ’ın Keban ilçesinde ele geçirilmişti.
Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, Narko Tim ekiplerini ve operasyonda görev alan personeli tebrik etti.

2015 yılında yakalanan en yüksek miktar olarak kayda geçen eroin ile ilgili Elazığ İl Emniyet Müdür Nihat İşlek’ten bilgi alan Vali Zorluoğlu açıklama yaptı. Vali Zorluoğlu açıklamasında, ”Bugün saat 15.00 sıralarında daha önce yapılan istihbarat çalışmaları neticesinde Elazığ’ın Keban ilçesi girişinde durdurulan kar kürüme aracı şeklinde dizayn edilmiş bir kamyonda 600 kilo civarında eroin ele geçirilmiş bulunmaktadır” dedi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan ve Elazığ’da 1 ay önce faaliyete geçen Narko timlerinin operasyonda etkili olduğunu ifade eden Vali Zorluoğlu, ”Operasyon kapsamında 1 kişi gözaltına alınarak adli işlem başlatıldı. Ben bu başarılı operasyonu gerçekleştiren İstihbarat ve KOM şubesi personeli başta olmak üzere Elazığ İl Emniyet Müdürlüğümüzün tüm personelini kutluyorum. Çocuklarımızı, gençlerimizi zehirlemek isteyen, zehir tacirleri ile mücadelemiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Vali Zorluoğlu, 600 kilo eroinin yakalandığı aracın Van, Bitlis istikametinden gelip, Elazığ’ın Keban İlçesi üzerinden Sivas’a oradan da İstanbul’a geçeceği şeklinde ön bilgilerinin olduğunu, soruşturmanın da devam ettiğini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>