Son Dakika
23 Ekim 2016 Pazar

Polis son anda kurtardı

Bursa’nın Karacabey ilçesinde altınlarını dolandırıcılara vermek üzere olan kişi, son arda polis tarafından kurtarıldı.

21 Ağustos 2015 Cuma, 11:20
siber dolandiricilik hirsizlik

Edinilen bilgiye göre, Y.Y.’yi arayan bir kişi kendisini savcı olarak tanıttı. Ardından telekonferans yoluyla eşiyle görüştürerek Y.Y.’yi adliyeye davet eden sahte savcı, Y.Y.’ye paralarını sordu. Y.Y.’den 5 gram altın ile 1 çift küpe olduğu cevabını alan şahıs, onları bozdurmasını istedi. Altınları bozdurduktan sonra PTT şubesine giden Y.Y., 535 lira yatıracağı sırada polis tarafından engellendi.
Mudanya ilçesinde ise M.D. ile V.K.’nın bir kafede oturduğu sırada yanlarına gelen gül satıcısı, 1 güle karşılık 100 lira aldı. Satıcı üzerinde bozuk olmadığı gerekçesiyle çıktığı kafeden bir daha gelmedi. M.D., dolandırıldığını iddia ederek polise müracaat etti.
Merkez Osmangazi ilçesinde ikamet eden A.U.’yu arayan bir kişi kendisini polis olarak tanıtıp, geçmişten olan bir davasından dolayı vereceği hesaba para yatırmasını istedi. Bunun üzerine şahsın verdiği hesaba toplamda 2 bin 900 lira yatıran A.U., şahsın emniyete gel demesinin ardından Fomara’ya gitti. İl Emniyet Müdürlüğü’nde kimseyi bulamayan A.U., dolandırıldığını anladı.
Polisin, olaylarla alakalı tahkikatı sürüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>