Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

PKK’nın 3 ayaklı hain planı bozuldu

7 Haziran sonrası eylemlerine başlayan PKK’nın 3 ayaklı hain planı deşifre oldu.

21 Ağustos 2015 Cuma, 09:45
3-terorist-yakalandi-562802-664x354

Çözüm süreci boyunca plan yapan paralel yapı ve dış aklın yönlendirdiği PKK’nın, dünyaya ‘sivil halkın devlete karşı silahlı ayaklanma başlattığı’ imajı oluşturmak istediği ortaya çıktı.
Terör saldırılarını dünya kamuoyunda Suriye’deki iç ayaklanma benzeri bir kılıf uydurma planı yapan PKK’ya bu aklı paralel yapı ve dış güçlerin verdiği ortaya çıktı.
SADECE YÜZLERİ KAPALI
Planın ilk ayağında dağ kadrosunda çatışma deneyimi olan azılı teröristleri şehirlere gönderen PKK, özellikle sözde ‘özerklik’ ilan edilen ilçelerde sivil kıyafetlerle saldırı düzenlemeye başladı. PKK’lılar öldürüldükçe destekçisi olan gruplar sosyal medyadan ‘siviller öldürülüyor’ kampanyası başlattı. Amaç ise dünya kamuoyunda destek bulmaktı.
İKİNCİ PLAN HALK
PKK ikinci planda ise çözüm süreciyle rahatlayan bölge halkını hedef aldı. Halktan destek bulamayan PKK’nın dağ kadrosu her gün yol kesti, propaganda yapıp araçları ateşe verdi.
UYUYAN HÜCRELER
PKK’nın üçüncü planı ise çatışmaların ardından şehir merkezlerine yerleşen provokasyon timi. Şu and a uyuyan hücre olan bu gruplar çatışmalar şiddetlenip sivil ölümleri gerçekleşince Türkiye genelinde kirtik il ve ilçelerde provokasyon yapacak. Provokasyonla geniş kitleler hedefleniyor.
ŞİMDİ DE İLETİŞİMİ HEDEF ALDILAR
Son zamanlarda Doğu ve Güneydoğu’da sözde özerklik ilan edilen hendek kazılan bölgelere güvenlik güçlerinin düzenlediği operasyonlarda HDP ve destekçi medya yeni bir algı operasyonu başlattı. PKK’lıların trafolara ve baz istasyonlarına düzenlediği saldırıların neden olduğu kesintiler ‘operasyon için devlet kesti’ yalanıyla veriliyor. GSM ve enerji şirketleri kendilerinin de suçlandığını belirterek, “PKK her gün bölgedeki sistemlere saldırıp yakıp yıkıyor” dedi.
DIŞ BASIN DEVREDE
Türkiye karşıtı dış basın da fırsatı kaçırmadı. Bu yayınların başını BBC çekiyor. BBC Ağrı, Diyarbakır ve Mardin’de sivil ölümlerinin kaygı verici olduğunu yönünde Mazlumder’i kaynak göstererek bir haber yayımladı. Yine BBC Lice’de YDGH’linin fotoğrafının kullandığı haberde iletişim araçlarının kesildiğini yazdı.

Kaynak. Akşam

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>