Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Pes artık… Diş ağrısı için 112 çağırdılar

Gereksiz ihbarlar, 112 ekiplerini canından bezdirmeye devam ediyor. Bursa’da sabah saatlerinde gelen ihbarı değerlendiren 112 ekipleri olay yerine vardıklarında diş ağrısı vakasıyla karşılaştı.

13 Temmuz 2015 Pazartesi, 10:28
112

12 Acil Servisi arayan vatandaş Acemler Trafik Şube önünde beklediği belirterek ambulans istedi. Bunun üzerine harekete geçen ekipler diş ağrısı şikayeti olan A.S’yi Bursa Ağız ve Diş Hastanesi Acil Servisine bıraktı.

GEÇ KALDIĞI İÇİN AMBULANS ŞOFÖRÜNÜ DÖVDÜLER
Bu kadarına da pes dedirten olayın ardından yaşanan başka bir olayda ise ambulans şoförü geç geldiği gerekçesiyle hasta yakınları tarafından darp edildi. Osmangazi ilçesinde Gülbahçe Mahallesindeki sinir krizi geçiren bir vatandaşa o bölgedeki 112 Acil Servis ekibinin görevde olduğu için başka bir ekip hareket etti. Mesafe uzadığı için biraz geciken ve bunun için hasta yakınları tarafından darp edilen ambulans şoförü, E.Ö. rapor aldı.
Yılda binlerce asılsız ihbar alan 112 ekiplerinin bu yüzden önemli vakalara geç kaldıkları biliniyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>