Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Pehlivanlar mutluluklarını Dündar ile paylaştı

Osmangazi Belediyespor Güreş Takımı sporcuları, mutluluklarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile paylaştı.

30 Temmuz 2016 Cumartesi, 16:53
PEHLİVANLAR MUTLULUKLARINI DÜNDAR İLE PAYLAŞTI

Bu yıl 655’incisi düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden 3 madalya kazanarak dönen Osmangazi Belediyespor Güreş Takımı sporcuları, mutluluklarını Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile paylaştı.
Osmangazi Belediyespor Güreş Takımı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde minikler 1 ve 2, teşvik, tozkoparan, ayak, deste, küçük orta ve büyük orta olmak üzere toplam 8 kategoride çayıra çıktı. Milli güreşçi Reşit Karabacak gözetiminde turnuvaya hazırlanan 12 kişilik takım, büyük bir mücadele ortaya koyarak turnuvada 3 madalya kazandı. Teşvik 1 kategorisinde finale yükselen Erhan Şahin ikinci olurken, teşvik 2 kategorisinde çayıra çıkan İrfan Alpat ile minik 1 kategorisinde güreşen Onur Keskin de turnuvada üçüncülük elde etti. Madalya kazanan güreşçiler kürsüdeki yerlerini alarak Bursa adına gurur kaynağı oldu. Osmangazi Belediyespor’un bir diğer başarılı güreşçisi Barış Katmerlikaya da önemli bir başarıya imza attı ve büyük orta kategorisinde 160 kişi arasından 8’inci olarak bir üst boy olan başaltı kategorisine yükseldi.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden madalya ile dönen güreşçileri başarılarından dolayı tebrik etti ve çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi. Dündar, “Güreş sporunda güzel bir altyapı oluşturduk. Bu altyapıdan yetişen sporcular ile hem minder hem de yağlı güreşlerde önemli başarılar elde ediyoruz. Biz genç ve yetenekli güreşçilerimiz ile adımızı Bursa’nın yanı sıra Türkiye’nin her yerinde duyuracağız. Bu sene bir güreşçimiz, Kırkpınar da başaltına yükseldi. Önümüzdeki yıl inşallah başpehlivanlar arasına yükselir ve kemeri de Bursa’ya getirir. İnanmak başarmanın yarısıdır. Ben tüm sporcularımızı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
Dündar, minder güreşlerinde 53 kilogramda Gençler Türkiye Şampiyonu Erkan Şahin ile 47 kilogramda Gençler Türkiye Şampiyonu olan Emre Şahin’i de başarılarından dolayı kutlayarak çeşitli hediyeler verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>