Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Parayı veren ismini buraya yazdıracak

Olay Gazetesi’nin deneyimli köşe yazarı İhsan Aydın, İstanbul Yolu’ndaki istasyon olarak da kullanılacak üstgeçitlerle ilgili yeni bir gelişmeyi köşesine taşıdı.

17 Mart 2016 Perşembe, 11:28
ipekböceği istanbul yolu

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı’na bağlı Raylı Sistemler Şube Müdürlüğü tarafından İstanbul Caddesi’nde yapımı süren Kent Meydanı-Terminal arasındaki 9,5 kilometrelik T-2 Tramvay Hattı için ilginç bir uygulama gündemde.
Bugün toplanacak Büyükşehir Belediye Meclisi oturumunda, aynı zamanda üstgeçit olarak dizayn edilen 11 istasyondan 9’unun isim haklarının satışı ele alınacak.
9 istasyonun bölgede bulunan ya da kentteki özel firmalara isim haklarının satışı konusunda Devlet İhale Kanunu’n ilgili maddesi gereği bağlı dairesine yetki isteniyor.
Konuyu dün Büyükşehir Belediye Başkanı Altepe’ye sorduk.
Altepe, “İstasyonları üstgeçitli olarak tasarladık. Bölgedeki ya da şehrimizdeki firmalarımız dilerlerse, bunların isim hakkını satın alabilecekler. Bu konuda meclisimizden yetki isteyeceğiz” diyor.
Bursaspor’a gelir sağlama amaçlı Büyükşehir Stadyumu’ndaki tribün, kapı, loca satışlarından sonra Büyükşehir Belediyesi de bu yöntemle kendine yeni bir kaynak temin edecek.
Bu yolla inşaata ve vagonlara harcanan rakamın bir kısmı karşılanmış olacak.
İstasyon isim haklarının miktar ve süresi ise hazırlanacak şartnameyle netleşecek.
Şehrimizde, İstanbul Caddesi üzerinde istasyonlara ismini yazdıracak çok sayıda büyük firma var.
Bakalım hangileri buna talip olacak?

İHSAN AYDIN’IN YAZISININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>