Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Özkan yabancı öğrencileri ağırladı

- Bursa’nın Karacabey Belediyesi tarafından Yeniköy’de düzenlenen Uluslararası Yaz Dil Kampı sona ererken, öğrenciler Başkan Ali Özkan’ı ziyaret etti.

07 Ağustos 2015 Cuma, 21:59
ÖZKAN YABANCI ÖĞRENCİLERİ AĞIRLADI

- Bursa’nın Karacabey Belediyesi tarafından Yeniköy’de düzenlenen Uluslararası Yaz Dil Kampı sona ererken, öğrenciler Başkan Ali Özkan’ı ziyaret etti.
5 gün süren kamp için Türkiye’nin çeşitli il ve ilçelerinden gelen 40’ı yabancı, 60’ı Türk 100 öğrenci, kamp sonrası Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan’ı makamında ziyaret etti. Gençlik Akademisi Dernek Başkanı Selen Sertelli, “Her sene daha mükemmel bir kampa imza atıyoruz. İlk sene toplam sayımız 35 kişiyken bu sene sadece yurtdışından gelen öğrenci sayımız 40’ı buldu. Kampta bu yıl daha verimli bir sezon geçirdik. Bu üçüncü yılımızdı. Ve her yıl bir önceki yılın fotoğraflarından yola çıkarak daha fazla yabancı Yeniköy’e gelmek istiyor. Karacabey Belediyesi olarak ağladığınız imkânlar bunun en önemli parçası. Teşekkürler” dedi.
Kampta Türk misafirperverliğini Yeniköy halkının çok yakından gösterdiğinin altını çizen Sertelli, Yeniköy halkına da ev sahipliğinden dolayı teşekkür etti.
Dernek Başkanı Selen Sertelli ve kurucu üyelerden Ahmet Acar Başkan Ali Özkan’a ve kampın organizasyonunu gerçekleştiren Basın Sorumlusu Alper Tüydeş’e teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Özkan ise, Gençlik Akademisi adına Dernek Başkanı Selen Sertelli’ye Karacabey motiflerinden oluşan porselen takdim etti.
Özkan, “Bizler barıştan yanayız. Burada sizler hem eğitim, hem kültürel paylaşımda bulunmak adına buradasınız. Çok güzel bir organizasyona imza atmış bulunmaktayız. Umarım gittiğiniz ülkelerde veya şehirlerde Yeniköy’ü ve Karacabey’i güzel anlatacak ve tekrar birilerinin buralara gelmesine vesile olacaksınız. Bizler sizi her zaman aynı misafirperverlikle bekliyor olacağız. Hepinize hayatlarınızda başarılar dilerim” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>