Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Eski Belediye Başkanı’nın yeni işi…

Eski Yıldırım Belediye Başkanı Özgen Keskin tarafından Bursa’ya kazandırılan Öz-El Yaşlı Konuk Evi, Sağlık Bakanı Mehmet

11 Kasım 2015 Çarşamba, 13:07
ozgen

Bursa’nın Mudanya ilçesinin Bademli bölgesinde faaliyete başlayan Öz-El Yaşlı Konuk Evi’nin açılışına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve çok sayıda davetli katıldı. 20 kişilik kapasiteye sahip yaşlı konuk evinde kalanlar, hobi bahçelerinden yüzme havuzlarına, gezi ve faaliyetlerden ‘Akranım Kafe’ye kadar bir çok imkana sahip olacak. Özgen Keskin’in Türkiye’ye rol model olacak bir projeye imza attığını ifade eden Bakan Mehmet Müezzinoğlu, “Yaşlılarının sağlıklı ve huzur içinde yaşayabilmeleri için bu projeyi hazırladık. 2002 yılında 69 olan ortalama ömür süresi bugün 77’ye çıktı. 2023’te 80’li yaşların üzerine taşımayı hedefliyoruz. Dolayısıyla doğumdan ölüme ortalama ömür süresinin artık 80’li yaşlara doğru yürüdüğü bir dönemde en çok ihtiyacımız olan alanlardan biri böyle mekanlardır. Bu tür sosyal projelere önümüzdeki süreçte çok yaygın bir şekilde ihtiyaç olacak” dedi.
Sağlık Bakanlığı olarak yaşlı nüfus için sağlıklı yaşam kentleri projelerini şekillendirdiklerini ifade eden Müezzinoğlu, “Sosyal projelerimizin arasında yaşlılarla gençleri de bir araya getirecek mekanlar oluşturmak istiyoruz. Yaşlıların bilgisinin gençlere ne kadar motivasyon ve tecrübe kattığının farkındayız” diye konuştu.
Herkesin böyle bir yer bulmak için kendisine müracaat ettiğini ifade eden Başkan Recep Altepe, “Özgen bey burada bunun ilk adımını atmış oluyor. Bu yaşlı konuk evi örnek olacak. Bu projenin daha da büyüyeceğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.
Özgen Keskin ise, ”Aileler yaşlılarımızı dört duvar arasına kapatmak veya ehil bir bakıcıya teslim etmek durumda. Bunun yerine butik ve ev sıcaklığında, ama tatil köyü konforundaki yerlere getirmeleri son derece önemli” dedi.
Konuşmaların ardından dualar eşliğinde yaşlı konuş evinin kurdelesi kesildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>