Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Özel öğrencilerin mezuniyet sevinci

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, engelli öğrencilerin mezuniyet heyecanını paylaştı.

02 Haziran 2016 Perşembe, 15:01
EDEBALİ ÖZEL ÖĞRENCİLERİN MEZUNİYET SEVİNCİNİ PAYLAŞTI

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, engelli öğrencilerin mezuniyet heyecanını paylaştı.
Hacı Mehmet Zorlu Özel Eğitim Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenine Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Selami Yıldız ve veliler katıldı. Edebali, “Fedakarca eğitim veren öğretmenlerimiz, çocuklarını sevgiyle yetiştiren velilerimiz ve hayata tutunmak için engellerini aşan kardeşlerimiz büyük takdiri hak ediyor. Gelecek kuşakları hayata hazırlayıp, refah içindeki mutlu toplumu oluştururken kalıcı gücümüzün eğitim olduğunu biliyoruz. Örf, adet ve değerlerimizle çocuklarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Ancak bu okuldaki özel eğitim, burada harcanan emek ve engelli kardeşlerimize gösterilen sevgi çok değerli bir vazifenin yansımasıdır” dedi.
Yıldırım’da engellilere yönelik gerçekleştirilen hizmetleri anlatan Edebali, ilçenin yüzde 13’ünün engelli olduğunu hatırlatarak “Müzik Akademisi’nde bin 362 kardeşimizçaldıkları enstrümanlarla engellerini aşıyor. Belediye binamızda bulunan engelli masası ile kardeşlerimizin taleplerini yerine getiriyoruz. Engelli spor kulüplerini Yıldırım Belediyespor çatısı altında bir araya getirerek destek olduk” şeklinde konuştu.
Mezun olan öğrenciler gösteriler sunarak ailelerinin gönüllerini fethetti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>