Oyak Renault’da büyük şok…Üretim durdu

Tarihi metal direnişine imza atılan Bursa’daki Renault fabrikasında üretimde 94 aracın eksik çıkmasına sebep olan eylemleri organize ettikleri ileri sürülerek işten atılan 10 emekçi için arkadaşları üretimi durdurdu.
Bursa Renault’ta emekçiler işten atılan arkadaşları için üretimi durdurdu!

01 Mart 2016 Salı, 10:56
ÜRETİME ARA VERİLEN TOFAŞ VE RENAULT İŞÇİLERİ FABRİKA ÖNÜNDE SABAHLADI TÜRK METAL SENDİKASI'NA TEPKİLİ OLAN VE HAKLARINI SAVUNAMADIĞINI ÖNE SÜREN İŞÇİLER, FABRİKA YÖNETİMİNİN PAZARTESİ GÜNÜNE KADAR TATİL KARARINA RAĞMEN FABRİKA ÖNÜNDE SABAHLADI EYLEM YAPAN RENAULT İŞÇİLERİNE, DİĞER OTOMOTİV YAN SANAYİ FABRİKASI'NDA ÇALIŞAN İŞÇİLER DE DESTEK VERİYOR

Birleşik Metal-İş Sendikası 5 Mayıs Şubesi önünde toplandıktan sonra fabrikaya yürüyen Renault emekçileri, burada karşılarında polisi bulmuştu.
Fabrikada yoğun güvenlik önlemleri alınırken, işçiler oturma eyleminin ardından protestolarını sonlandırmıştı.
RENAULT’TA ÜRETİM DURDU!
Emekçiler, bu sabahsa Renault fabrikasında üretimi durdurarak atılan arkadaşlarının geri alınmasını istedi. İçeride olan B vardiyasına dışarıda olan A ve C vardiyalarındaki işçiler de fabrika önüne gelerek destek vermeye başladı.
Öte yandan sosyal medyada fabrika önünde tedbir alan güvenlik güçlerinin emekçileri uzaklatırmaya çalıştığı öne sürüldü.

Kaynak. Bursadabugun.com

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>