Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Osmanlı Ocakları’ndan anlamlı ziyaret…

Osmanlı Ocakları Bursa İl Başkanlığı, Yaşlı Eğitim ve Barınma Merkezi’ndeki misafirleri ziyaret etti.

24 Kasım 2015 Salı, 10:32
kadinlar ziyare

Osmanlı Ocakları Bursa İl Başkanlığı, Yaşlı Eğitim ve Barınma Merkezi’ndeki misafirleri ziyaret etti.
Osmanlı Ocakları Bursa İl Başkanlığı kadın kolları ve yönetim kurulu üyeleri, Yaşlı Eğitim ve Barınma Merkezi’ndeki yaşlıların ellerini öperek hayır dualarını aldı. ?Yaşlıların yüzlerindeki mutluluk gözlerden kaçmadı. Osmanlı Ocakları’nın ziyaretinden mutlu olduklarını dile getiren yaşlılar, misafirlerine kendi yaptıkları resimleri hediye etti.
Osmanlı Ocakları Bursa İl Başkanlığı Kadın Kolları Başkanı Özge Paril, “Osmanlı medeniyet ve kültüründe huzurevi ya da yaşlı bakım evi diye bir müessese bulunmamaktaydı. Sadece 1896 yılında, daha çok savaş sebebiyle göç etmek zorunda kalan ya da mağdur olanlara yardım için Sultan Abdülhamid Han tarafından Darulaceze kurulmuştu. Bugün ise ülkemizde 329 yaşlı bakım evi mevcut olup, her geçen gün bu sayı artmaktadır. Atalarımızdan aldığımız kültür ve eğitimin icabı olarak yaşlılarımıza evlerimizde en güzel şekilde bakmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. Çok zor durumda kalmadıkça hiçbir yaşlımızı huzurevine göndermemizde fayda var. Burada yaşlılarımıza gayet iyi bakılıyor ve hiçbir sıkıntıları yok. Fakat, evdeki huzurdan ve aile ortamından uzaktalar” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>