Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Osmangazili atletten büyük başarı

03 Ağustos 2015 Pazartesi, 17:48
osmangazi-atlet

Osmangazi Belediyespor Kulübü’nün başarılı sporcusu Songül Konak, Romanya’nın Piteşti şehrinde düzenlenen Büyükler Balkan Şampiyonası’nda 1500 metrede Balkan ikincisi oldu.
Osmangazi Belediyespor’un rekortmen atleti Songül Konak başarılarına bir yenisini daha ekledi. Bu yıl şubat ayında 1500 metrede 4.20.82’lik derece elde ederek 22 yıllık Türkiye rekorunu kıran, daha sonra Balkan Gençler Şampiyonası’nda bu dereceyi 4.16.47’ye çekerek Balkan üçüncüsü olan ve geçen ay Çin’de düzenlenen Liselerarası Atletizm Şampiyonası’nda ise 1500 metrede dünya şampiyonu olan Songül Konak, hafta sonu Romanya’da yapılan Büyükler Balkan Şampiyonası’nda 4.08.74 derece elde ederek Balkan ikincisi oldu.
Gümüş madalya kazanarak büyük mutluluk yaşayan başarılı atlet, disiplinli bir şekilde çalışmalarına devam ettiğini ve hedefinin olimpiyatlara katılmak olduğunu söyledi. Songül Konak, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın hiçbir zaman kendisinden desteğini esirgemediğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>