Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Osmangazi’den Mollafenari’ye çoklu hizmet

Osmangazi Belediyesi tarafından temeli geçtiğimiz yıl Ekim ayından atılan Mollafenari Pazar Yeri’nin inşaatı tamamlandı.

16 Haziran 2016 Perşembe, 16:24
OSMANGAZİ BELEDİYESİ’NDEN MOLLAFENARİ’YE ÇOKLU HİZMET

Osmangazi Belediyesi tarafından temeli geçtiğimiz yıl Ekim ayından atılan Mollafenari Pazar Yeri’nin inşaatı tamamlandı. Otopark ve çok amaçlı salonun da yer aldığı tesis, çevre düzenlemesi ve ince işçilik çalışmalarının da tamamlanmasıyla birlikte Temmuz ayı içerisinde hizmete açılacak.
Mollafenari Mahallesinde toplam 980 metrekare alan üzerine iki katlı olarak inşa edilen Mollafenari Pazar Yeri ve Çok Amaçlı Salon, bölgeye nefes aldıracak. İki katlı olarak inşa edilen pazar yerinin alt katlarında otopark, düğün ve çeşitli organizasyonlarda kullanılabilecek çok amaçlı salon ve depo yer alıyor. Pazar Alanının 490 metrekarelik üst katında ise 25 pazar tezgahı yer alacak. 2 milyon 200 bin TL kaynak kullanılarak inşa edilen Mollafenari Kapalı Pazar Yeri, gerek pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışmasına, gerekse de vatandaşların hijyenik ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmelerine olanak sağlayacak. Mollafenari Pazar Alanı’nı oluşturabilmek için bölgede 535 metrekare alan kamulaştırılırken, yapılan kamulaştırmalar için 1 milyon 100 bin TL kaynak kullanıldı.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Mollafenari Pazar Yeri ve Çok Amaçlı Salon’un bölgeyi hak ettiği değere kavuşturacağını ifade etti. Mollafenari Mahallesi için birçok hizmet ürettiklerini ve üretmeye devam ettiklerini belirten Başkan Dündar, “Yol genişletme çalışmaları, hizmet alanları, çıkmaz sokak açma çalışmaları ile mahallemize nefes aldıran projeler ürettik. Seyid-i Nasır caddemizde yol genişletmek için 3 tane bina kamulaştırdık, burada yolu genişlettik. Mollafenari Mahallesinin uzun zamandır beklediği pazar alanını da yakında hizmete açacağız. Otopark, muhtarlık binası ve çok amaçlı salonu ile birlikte bölge önemli bir tesise kavuşmuş olacak” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>