Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Osmangazi’de yüzler gülüyor

Osmangazi Belediyesi, Mollafenari Mahallesi’nde yaşayan Koçak ailesinin evini yeniledi.

20 Ekim 2016 Perşembe, 16:52
OSMANGAZİ’DE YÜZLER GÜLÜYOR KOÇAK AİLESİ SICAK YUVAYA KAVUŞTU

Osmangazi Belediyesi, Mollafenari Mahallesi’nde yaşayan Koçak ailesinin evini yeniledi.
Sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olan “Belediyem benimle” projesini hayata geçiren Osmangazi Belediyesi, bir aileyi daha sıcak yuvaya kavuşturdu. Mollafenari Mahallesi Kuştepe Sokağı’nda oğlu ve 5 torunu ile birlikte oturan 65 yaşındaki Fatma Koçak’a ait ev, belediye tarafından yenilendi. Maddi imkansızlık sebebiyle babadan kalma 40 yıllık evlerini tamir ettiremedikleri için bilhassa kış aylarında çok zor şartlarda yaşadıklarını ifade eden 5 çocuk babası Metin Koçak, “Düzenli bir işim olmadığı için gündelik işlerde çalışıyorum. Maddi durumumuz iyi değil. Bu yüzden evimizin bakımını bir türlü yaptıramadık. Sağ olsun ‘Belediyem benimle’ ekibi imdadımıza yetişti. Durumumuzu başkanımıza iletmişler. Başkanımızın onayı ile evimiz baştan aşağıya yenilendi. Allah razı olsun” dedi.
Kendilerini yenilenen evlerinde ziyaret eden Dündar’a sarılarak teşekkür eden Fatma Koçak, “Eşimle 40 yıl önce yaptırdığımız evimiz zamanla yıprandı. Maddi imkansızlık sebebiyle yaptıramadık. Bu zor günümüzde imdadımıza yetişen başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>