Son Dakika
21 Ocak 2017 Cumartesi

Osmangazi’de hizmetler hız kesmiyor

19 Şubat 2016 Cuma, 17:07
Atıcılar mustafafa asa camii 1

Plansız yapılaşma nedeniyle evlerinin arasına sıkışıp kalmış durumdaki Atıcılar Mahallesi Hacı Mustafa Asa Camii, Osmangazi Belediyesinin kamulaştırma sonucu elde ettiği alanda gerçekleştirdiği çevre düzenlemesi ve parkın hizmete açılmasıyla yepyeni bir görünüme kavuştu.

Cuma namazı sonrası vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen açılış töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Atıcılar gibi mahallelerimiz, plansız yapılaşma nedeniyle günümüzde sosyal donatı alanı en az olan mahallelerimiz. Bizler, vatandaşlarımızın talebi doğrultusunda hizmet üretiyoruz. Bu mahallemizde de, cami çevresinin açılması ve küçükte olsa bir meydan yapmamız istendi. Bizler de, cami çevresinde bulunan 7 parseli, vatandaşlarımızla anlaşarak kamulaştırdık. Mahalle sakinlerinin birlikte vakit geçirebilecekleri, küçük ancak güzel bir alan kazandırdık. Aynı şekilde camimizde tüm ihtişamıyla ortaya çıkmış oldu” dedi.

Atıcılar mustafafa asa camii 5

Eğitim, sağlık ve ibadethanelere yönelik ciddi hizmetler geliştirdiklerini söyleyen Başkan Mustafa Dündar, “Doğrudan bizlerin sorumluluğunda olmamasına rağmen, okullarımızı yeniliyoruz. Daha rahat hizmet alması için binalarımızı Sağlık Ocağı olarak vatandaşımızın hizmetine sunuyoruz. Osmangazi’deki 330 camiden 134’üne

bir şekilde hizmet götürdük. Camiler, mahallelinin buluştuğu yerler. Ancak, birçok camimiz konutların arasında sıkışıp kalmış durumda. Camilerimizi bu sıkışık durumdan kurtarmak için yoğun bir çaba gösteriyoruz. Burada da, meydanın dışında camimizin içerisinde düzenlemeler yaparak bayanların ibadet edeceği bölüm kazandırdık. Lavabo, abdesthaneyi yeniledik. Bir çay ocağı yaptık. Sonuç olarak vatandaşlarımızın birlikte vakit geçirebileceği güzel bir çalışma oldu. Hayırlı olsun” dedi. Başkan Dündar’ın konuşmasının ardından cami derneği yönetimi, Başkan Dündar’a, yaptığı hizmetlerin anısına bir teşekkür plaketi verdi.

Atıcılar mustafafa asa camii 5

DÜNDAR, TERÖRÜ LANETLEDİ

Konuşmasında gündeme ilişkin değerlendirmelerde de bulunan Başkan Mustafa Dündar, Ankara’da düzenlenen saldırı ve son günlerde artan terör olaylarını kınadı. Dündar, “Ankara’da patlatılan bomba bizleri yas içinde bıraktı. Buradan ölen kardeşlerimize rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Bunlar, bizlerin birlik ve beraberliğini bozmaya yönelik saldırılar” dedi. Benzer saldırının Fransa’da olduğunu ve ardından ordunun şehre indiğini söyleyen Dündar, “Ve o Fransızlar mecliste tek bir ağızdan milli marşlarını söylediler. Maalesef bizde bu olmuyor. İstenen de zaten birlik ve bütünlüğümüzün bozulması. Buna asla müsaade etmeyelim. Dualarımız, birlik ve bütünlüğümüzün sağlanması, bizlerin de istiklal marşımızı mecliste tek bir ağızdan söyleyebileceğimiz günlerin gelmesi için. Dış düşmanlarımızla uğraşmak kolay, zor olan içerideki düşmanlarımızı def etmek. Rabbim içimizdeki fitneyi def etsin. Allah güvenlik güçlerimize kolaylıklar nasip etsin” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>