Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Osmangazi’de geri dönüşüm hamlesi

Bursa’da Osmangazi Belediyesi’nin ‘Çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakalım’ sloganıyla başlattığı proje, vatandaşın büyük takdirini topladı.

25 Temmuz 2015 Cumartesi, 13:39
geri

Osmangazi Belediyesi’nin yetki verdiği temizlik işçileri, kamyonet tipi araçlarıyla haftanın belirli günleri mahallelerde anons yaparak atık topluyor. Ev ve iş yerlerinin kapısından toplanan atıklar, çözünebilir çöp poşetlerine konulup araçlara yükleniyor. Sabah erken saatte başlayan bu hizmet akşama kadar devam ediyor. Mahalleleri dolaşan araçtan, “Sayın halkımıza duyurulur, belediyemizin geri dönüşüm projesine katılımlarınızı bekliyoruz. Kağıt, karton, cam ve plastik atıklarınız için bugün toplama günüdür. Çocuklarımıza yaşanabilir bir dünya bırakalım” şeklinde anons yapılıyor.
İlginin büyük olduğu bu hizmet mahalle sakinlerinden tam not aldı. Bu gibi uygulamaların artırılması gerektiğini belirten mahalleli, “Çocuklarımıza iyi bir gelecek sunabilmemiz için geri dönüşüm oldukça önemli” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>