Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Osmangazi’de 19 noktada hijyenik kesim

24 Eylül 2015 Perşembe, 18:27
19 FARKLI NOKTADA HİJYENİK KESİM OSMANGAZİ’DE HİJYENİK KURBAN KESİMİ

Osmangazi Belediyesi, vatandaşların kurbanlarını rahat ve hijyenik ortamda kesmeleri için, ilçe genelindeki kapalı ve açık pazar alanları dahil 19 farklı noktada kurban kesim alanı oluşturdu.
Kurban Bayramı’nda ortaya çıkan kötü görüntü ve çevre kirliliğini engellemek için günler öncesinden bir dizi önlem alan Osmangazi Belediyesi, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilçedeki kapalı ve açık pazar alanlarını kurban kesim yeri olarak vatandaşın kullanımına sundu. Kurbanlarını belediyenin düzenlediği yerlerde kesen vatandaşlar, alınan tedbirler sayesinde kurbanlarını sağlıklı ve hijyenik şartlarda kesme fırsatı buldu. Kurban kesim yeri olarak kullanılacak alanlarda herhangi bir kötü görüntü oluşmaması için, kurban kesim alanlarına çöp konteynırları ve su tankerleri hazır bekletildi. Alınan bu tedbirler sayesinde vatandaşların kurbanını kesip temizledikten sonra, atıklarını çöp konteynırlarına bırakması sağlanarak, çevrenin kirletilmesinin önüne geçildi.
Osmangazi Belediyesi’nin hazırlamış olduğu kurban kesim yerleri vatandaşları da oldukça memnun ederken, kendilerine bu imkanı sunan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’a da teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>