Osmangazi nefes alıyor

Osmangazi Belediyesi kamulaştırma çalışmalarıyla ilçeye yeni yaşam alanları kazandırmaya devam ediyor. Başaran Mahallesi Başaran Cami çevresine nefes aldıracak meydan düzenlemesi için kamulaştırma işlemleri tamamlanan 2 bina, düzenlenen törenle yıkıldı.

05 Haziran 2015 Cuma, 16:54
125

Osmangazi Belediyesi, ilçenin dört bir yanında kamulaştırma ve yıkım faaliyetlerini sürdürüyor. Özellikle çarpık ve plansız yapılaşma sonucu sıkışık mahallelere nefes aldıracak park ve meydan çalışmaları için yürütülen çalışmalar kapsamında, Başaran Mahallesi Başaran Cami çevresinde kamulaştırma işlemleri tamamlanan biri 2, diğeri ise tek katlı binalar belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Belediye Başkan Yardımcıları, bürokratlar ile birlikte yıkım çalışmalarını yakından takip eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi’de mahalleleri rahatlatan çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Eski ve sıkışık yapılaşmanın yoğun olduğu Başaran Mahallemize soluk aldıracak park ve meydanla ilgili çalışmalarımızın son halkası olan 2 binayı bu gün yıktık. Daha önce başlattığımız ve bir kısmını tamamladığımız park ve meydan projemizi, bu gün gerçekleştireceğimiz son kamulaştırma yıkımının ardından tamamlıyoruz. Bu günkü yıkımın ardından Başaran Cami çevresi rahat bir nefes alırken, mahallemiz de meydana kavuşmuş oluyor. Burası yeşillendirilip vatandaşlarımızın kullanacağı güzel bir meydan haline getirilecek” dedi.
Bu çalışmaların Osmangazi’nin 136 mahallesinde de sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Dündar, “Özellikle plansız ve çarpık yapılmış, sıkışık bölgelerimizde meydanlar, çevre düzenlemesi ve cami çevresinin açılması gibi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmalarımız, hem mahallede yaşayan vatandaşlarımıza birer sosyal aktivite alanı, hem de Osmangazi’nin Kentsel Dönüşümünün bir parçası oluyor. Osmangazi’deki bu çalışmalarımızı bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>