Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Osmangazi, ”Bilgi”li gençler yetiştirecek

Osmangazi Belediyesi, ilköğretim çağındaki çocukların eğitimlerine destek vermek için yeni dönemde hayata geçirdiği “Bilgi Evleri” projesinin üçüncüsü olan Hüdavendigar Bilgi Evi’nin temelini attı.

29 Şubat 2016 Pazartesi, 16:50
mustafa dündar

Osmangazi Belediyesi’nin 16 vizyon projesi arasında yer alan “Bilgi Evleri”nin üçüncüsünün temeli törenle atıldı. Hüdavendigar Mahallesi’ne inşa edilecek binada okuma-araştırma salonları, etüt merkezi, kütüphanesi ve zeka oyun salonları bulunacak. Bilgi Evleri, çocukların okul dışı eğitimlerine önemli katkı sağlayacak.

osmangazi bel
Temel atma töreninde konuşan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin gelişimlerine katkı sağlayacak projeler ortaya koyuyoruz. Çocuklarımız burada eğitim eksiklerini tamamlarken, kütüphanelerinde bilgi ve araştırma ihtiyaçlarını giderecek, sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunacak. Bilgi Evleri desteği ile özgüveni yüksek fertler yetişecek” dedi.

20160229AW673651_02
Osmangazi Belediyesi olarak çocukların geleceğini şansa bırakmadıklarını ifade eden Başkan Dündar, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Onların çok daha iyi şartlarda eğitim görmeleri için eğitim alanında yaptığımız yatırımlara büyük önem veriyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>