Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Ormana çakmakla gidene büyük para cezası…

Güney Kore’de, ormana çakmakla gidene artık 407 dolar yani 1200 lira civarında para cezası verilecek.

18 Şubat 2016 Perşembe, 13:54
guney-kore-de-ormana-cakmakla-gidene-buyuk-para-8171541_x_8293_o

Yılın ilk dolunayında geleneksel ‘Jwibulnori’ adlı ateşli oyun için ormana giden Güney Koreliler, son zamanlarda birçok yangına sebep oluyor. Koreliler, 22 Şubat’ta kendi ay takvimlerine göre yılın ilk dolunayını görmeye hazırlanırken, devlet de bir takım önlemler aldı. Bu bağlamda ormanda yangın çıkartanlara yönelik de cezalar artırıldı.

BÜYÜK PARA CEZASI VERİLECEK

Artık ormanda bir kişiye çakmak taşıdığı dahi tespit edilse 407 dolar para cezası kesilecek. Ormanda herhangi bir yangına sebep olan kişi ise 3 yıla kadar hapis cezasına veya 13 bin dolara yakın para cezasına çarptırılacak.

KAMERADA YERLEŞTİRİLDİ

Verilen bilgiye göre 22 Şubat’ta toplam 6 bin 516 kişi ormanda yangın çıkmaması için görevlendirilecek. Çıkabilecek ani bir yangına müdahale için ormanların farklı yerlerine yangın söndürme merkezleri kurulduğu ve birçok yere kamera koyulduğu duyuruldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>