Son Dakika
26 Ekim 2016 Çarşamba

Orhaneli Yolu’nda küçük kıyamet! Dev kayalar yolu kapattı

Bursa’da yapımı devam eden Orhaneli yolunda tonlarca kaya yola devrildi. Orhaneli ve merkez istikametindeki araçların geçişine izin verilmiyor.

07 Mayıs 2015 Perşembe, 08:57
1

Bursa’da yapımı devam eden Orhaneli yolunun Misi köyü mevkiinde heyelan meydana geldi. Oluşan heyelanda tonlarca kaya yola devrildi. Olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edilip güvenlik önlemi alındı. Parça parça düşen tonlarca ağırlıktaki kayalardan kimseye zarar gelmemesi için yol çift taraflı olarak trafiğe kapatıldı. Yolda bekleyen araçların ise geçişi kontrollü olarak sağlandı. Aralıklarla devam eden toprak kayması nedeniyle yol, bir süre daha trafiğe kapalı olacak.

Karayolları’nın sürekli sorun yaşadığı ve bir türlü tamamlanamayan Orhaneli Bursa Yolu, yine faciadan döndürdü. Birçok şüpheleri de üzerine çeken yol ile ilgili Karayolları’nın denetim yetersizliği gözler önüne serilirken, ihaleyi alan firmanın ‘Heyelan olsun yeniden yapalım, ekstra para alalım’ mantığıyla hareket ettiği iddia ediliyor.  Karayolları’nı9n kara lekesi olarak tarihe geçen Orhaneli Yolu’nun ne zaman tamamlanacağı ise merakla bekleniyor.

DİKKAT KAFANIZA TAŞ YAĞABİLİR

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>