Önümüzdeki sezon farklı olacak

Divan Kurulu toplantısında konuşan Ali Ay, "Önümüzdeki sezon çok farklı olacak" dedi.

BURSA, 02 Mart 2017 Perşembe, 21:47
Önümüzdeki sezon farklı olacak

Bursaspor Kulübü'nün olağan Divan Kurulu toplantısı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Salonu'nda yapıldı. Saygı duruşu, istiklal marşının okunmasının ardından, yeni üyeler tek tek okundu. Ardından Divan Başkanı İdris Sevinç, kurulun işleyişi ile ilgili verdiği açış konuşması, kurulun ihtiyari bir birim olduğunu belirtti. Tüzükte gerçekleştirilen değişiklik sonrasında Divan Kurulu üye olma sınırının 20 yıla çekişmesiyle birlikte 625'e ulaşan Bursaspor Kulübü Divan Kurulu toplantısında ayrıca Üye Kabul ve Sicil Kurulu seçimleri 213 üyenin katılımıyla yapıldı. Bursaspor Kulübü Başkanı Ali Ay, divana yeni kabul edilen üyeleri kutlayarak konuşmasına başladı. Kulübün bugüne kadar geldikleri mali konum hakkında bilgi vermek istediğini, ancak kötü olay yaşadıkları için buna gerek görmediğini söyledi. Bir sonra yapılacak divan toplantısında veya 3-4 hafta sonra yapmayı düşündükleri basın toplantısıyla gerekli açıklamaları yapacaklarını belirten Ali Ay, "Hatalarımızla yüzleşme zamanı gelmiştir. Kimse kimseyi suçlamadan bu yüzleşmeyi yapmalıdır. Hepimizin hayatında hatalar vardır. Ben doğru bir adamım doğru bildiğimi yaparım. Benim de hatalarım oldu. Hiçbir zaman siyasetle uğraşmadım. Benim tek uğraşım işim, evim ve Bursaspor. Bursaspor yenince seviniyor, kaybedince üzülüyorum. Maalesef sizin karşınıza 6 maçını kaybetmiş bir başkan olarak değil tam tersi kazanmış olarak gelmek istiyordum. Maalesef futbolda bunlar oluyor. Seçim olunca tüm camia bir araya geliyor. İş paraya gelince bütün camia kaçıyor dedi.

Batalla ile konuştum

İstifa çağrısıyla ilgili de konuşan Ay, "Bir duyum aldım. İmza falan da toplanacakmış. Gelsinler ilk imzayı ben atayım. Çok meraklı arkadaş varsa cebinde de para varsa gelsin buyursun. Ben her şeyi yapmaya hazırım. Çünkü ben Bursaspor'u çok seviyorum. Şimdi tüm ayrıldığımız hususları bir kenara bırakalım ve kalan 12 maça konsantre olalım. Batalla ile konuştum. Bugün gazetenin birinde talihsiz bir açıklama vardı. Bunu bana sordu. Sen işine bak. Gaziantepspor maçına odaklan. Sarılarak arkadaşların yanına gitti. Yazılanların doğru olduğuna inanmıyorum. iliyorsunuz o arkadaş da istifasını verdi. Öyle durum var ki artık rekabet ortamındayız. Hakemlerle problemimiz var. Kupa maçıyla beraber 8 maçı 10 kişi bitirdik. Yüzümüze baka baka hata yapıyorlar. Sanki bizimle oyun oynuyorlar. Biz futbolun adaleti neyse aynı şekilde bize de verilmesini istiyoruz. Ben tüm taraftarlarımızdan rica ediyorum. Üç milyonluk şehrin en büyük markası, herkesin bir olması gerektiğini ve bu işi sezon sonuna kadar yüzümüzün aklıyla bitirmemiz gerektiğini hepinize söz veriyorum önümüzdeki sene çok daha farklı bir Bursaspor izlettireceğim" diye konuştu. 

Belden aşağı vurulmasın

Tüzük kongresiyle ilgili de görüş bildiren Başkan, "Tüzük seçimine de değinmek istiyorum. Tüzük için gerekli liderlerle Bursaspor dernekleriyle konuşuldu. Rica ettiler. Bu eski tüzüğün devamı bviz yeni tüzük hazırlayalım dediler. Eğer başka bir başkan olsaydı bunu kesinlikle kabul etmezdi. Daha önceki tüzüğe göre başkan ve yönetimin yaptırımları şuan ki tüzüğe göre çok daha az. Ben de onay verdim neticede demokratik bir insanım. Fakat öyle bir hal aldı ki konuşma ihtiyacı duymadım. Genel Kurulun vermiş olduğu karara saygılıyız ama oraya gelen grup hazır olarak gelmiş bir gruptu. Ben ne söylersem söyleyeyim kafalarındaki belliydi. Benim için en önemli maddelerden bir tanesi yönetim kurulunun 9 kişiye düşürülmesi ve Bursaspor'un halka arzı ile ilgili onay verilmesiydi. Bursaspor'un ne durumda olduğunu biliyoruz. Bu halka arz çok önemliydi. Netice de 15 kişi çok fazla. Muhakkak arada problem çıkıyor. Ben bunları düşünerek 9 kişi istedim fakat Genel Kurul 13 kişi dedi. Halka arzı da kaldırdılar. Bursaspor'un halka arz edilecek bir şeyi yok. Eksi 70-80 milyon TL bakiye veren artı aktifleri olmayan bir Bursaspor halka arz edilir mi? İki üç tane istasyon yeri belirledik. Arsalar belirledik krediyi bekliyoruz. Artı duruma geçip ondan sonra halka arz edecektik. Gruplaşmak zorundamıyız bunu çözemedim. Neticede hepimiz Bursaspor için buradayız. Asıl olan Bursasporluluktur. Ama maalesef kötüye gitmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Lütfen belden aşağı vurulmasın. Taraftarımıza algı yapılmasın. Neticede biz Genel Kurulun oylarıyla seçildik ve onların oylarıyla gideceğiz. Tekrar söylüyorum parası olan arkadaşlar gelsin benimle konuşsun ben gereğini yaparım" ifadelerini kullandı.

Mali tabloda çok fazla iyi yere gelmediklerinin altını çizen Ali Ay, "Telekom şirketi kuruyoruz. Gelecek hafta onaylanacak ve sonra Trabzonspor bu işten 30 milyon TL'ye yakın bir maddi kazanç sağlamış. Tüm taraftarlarımızın 516 nolu hatta hücum etmesini istiyorum. Mali tabloda çok fazla yere gelemedik. Hayal kırıklığına uğradım ama bu demek değildir ki Ali Ay yönetimi bu şişi düzeltmeyecek. Ben Bursaspor'u düzlüğe çıkartıp layıkıyla bırakmak istiyorum. Çünkü arkamdan iyi konuşulmasını istiyorum" dedi.

GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yerli para çağrısı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ben tüm halkıma sesleniyorum, lütfen kendi yerli paranızı dö...
EKONOMİ
Faiz kararı sonrası dolardan ilk tepki!
Merkez Bankası borç verme faizinin 300 baz puan artırıldığını açıkladı. Borç verme faiz oranını y...
SPOR
İşte Göztepe'nin yeni hocası!
Teknik Direktör Tamer Tuna ile yollarını ayıran Göztepe, dün akşam saatlerinde anlaşmaya vardığı ...
SPOR
Başakşehir'den Abdullah Avcı açıklaması!
Bursaspor başkan adaylarından Hüseyin Akdemir'in Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avc...
BURSA
Bursa'da 'pes' dedirten olay! ATM'de görünce...
Bursa'da bankamatikte maaş kartını unutan vatandaşın, başka biri tarafından 700 lirası çalındı.
GÜNDEM
AK Parti'den flaş mitingi kararı!
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, mitinglere Erzurum ile başlayacakla...