Onlar da Kudüs kararını protesto etti! Burası ABD...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı, ABD'nin Los Angeles kentinde yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

GÜNDEM, 11 Aralık 2017 Pazartesi, 11:45
Onlar da Kudüs kararını protesto etti! Burası ABD...

Los Angeles Wilshire'da bulunan ve federal hükümet ofislerinin yer aldığı Federal Bina'nın önünde yüzlerce kişi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için toplandı. Birçok Müslüman-Amerikan örgütü tarafından organize edilen protesto gösterisine Filistin ve Orta Doğu kökenli Amerikalıların yanı sıra Yahudi ve Hristiyanlardan da büyük destek geldi. "Filistin'den Meksika'ya tüm duvarlar kalmalı", "İsrail göreceksin Filistin özgür kalacak", "Özgür Filistin, işgal suçtur" ve "Irmaktan denize özgür Filistin" sloganları atan göstericiler, "Kudüs Filistin'in başkenti", "Özgür Filistin" ve "İsrail'e Amerikan yardımını durdurun" pankartları taşıdı.

İHA mikrofonuna konuşan, Filistinli mültecilerin haklarını savunan "Al-Awda-The Palestine Right to Return Koalisyonu" ulusal üyesi Amani Barakat, "Burada Trump'ın kararını protesto etmek için toplandık, Kudüs onun istediği gibi bir ırka ait değil herkese aittir" dedi.

Amerikan-İslami İlişkiler Konseyi Kaliforniya bölgesi yöneticisi Hussam Ayloush ise şu ifadeleri kullandı:
"Burada yüzlerce belki binlerce Amerikalı ile beraber Filistinlilere özgür Kudüs için desteğimizi gösteriyoruz. Aynı zamanda dünyadaki insanlara ve özellikle Türkiye'de her şehirde sokağa çıkan ve bizimle birlikte duran milyonlarca kişiye teşekkür ediyoruz. Başkan Trump, ayrılığı ve sorunları özelikle Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması gibi kararlarla besliyor."

Yapılan konuşmalar sırasında ise Filistinli Rawan Tayoon, Kudüs'te yaşayan 14 bin Filistinlinin oturma hakkının iptal edildiğini ve kovulduğunu söyledi. Tayoon, İsrail'in 2020'ye kadar Kudüs'ü yüzde 70 Yahudileştirme planı olduğunu ve etnik temizlik dahil her yolun İsrail için kabul edilebilir olduğunu söyledi. 

BURSA
Bursa'daki nöbetçi eczaneler (19 Ekim 2018)
Bursa'daki nöbetçi eczaneleri sizin için derledik.
BURSA
Bursa'da feci ölüm!
Bursa'nın İznik ilçesinde zeytin ağacından düşen çiftçi hayatını kaybetti.
BURSA
Bursa'da korkutan yangın!
Bursa'da metruk binada çıkan yangına vatandaşlar hortumla müdahale ederek itfaiye ekiplerine dest...
BURSA
Cumhuriyet tarihinin en nitelikli tarihi eser operasyonu gerçekleştirildi!
Cumhuriyet tarihinin en zengin ve nitelikli tarihi eser operasyonu gerçekleştirildi. Operasyon ka...
YAŞAM
Bitlis'te silahlı kavga: 1 ölü, 9 yaralı
Bitlis'te iki köy halkı arasında çıkan silahlı kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 9 kişi yaralandı.
BURSA
Bursa'da hareketli dakikalar!
Bursa'da gelen ihbarları değerlendiren polis, yeni bir operasyona imza attı. Söz konusu operasyon...