Onlar da Kudüs kararını protesto etti! Burası ABD...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı, ABD'nin Los Angeles kentinde yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

GÜNDEM, 11 Aralık 2017 Pazartesi, 11:45
Onlar da Kudüs kararını protesto etti! Burası ABD...

Los Angeles Wilshire'da bulunan ve federal hükümet ofislerinin yer aldığı Federal Bina'nın önünde yüzlerce kişi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için toplandı. Birçok Müslüman-Amerikan örgütü tarafından organize edilen protesto gösterisine Filistin ve Orta Doğu kökenli Amerikalıların yanı sıra Yahudi ve Hristiyanlardan da büyük destek geldi. "Filistin'den Meksika'ya tüm duvarlar kalmalı", "İsrail göreceksin Filistin özgür kalacak", "Özgür Filistin, işgal suçtur" ve "Irmaktan denize özgür Filistin" sloganları atan göstericiler, "Kudüs Filistin'in başkenti", "Özgür Filistin" ve "İsrail'e Amerikan yardımını durdurun" pankartları taşıdı.

İHA mikrofonuna konuşan, Filistinli mültecilerin haklarını savunan "Al-Awda-The Palestine Right to Return Koalisyonu" ulusal üyesi Amani Barakat, "Burada Trump'ın kararını protesto etmek için toplandık, Kudüs onun istediği gibi bir ırka ait değil herkese aittir" dedi.

Amerikan-İslami İlişkiler Konseyi Kaliforniya bölgesi yöneticisi Hussam Ayloush ise şu ifadeleri kullandı:
"Burada yüzlerce belki binlerce Amerikalı ile beraber Filistinlilere özgür Kudüs için desteğimizi gösteriyoruz. Aynı zamanda dünyadaki insanlara ve özellikle Türkiye'de her şehirde sokağa çıkan ve bizimle birlikte duran milyonlarca kişiye teşekkür ediyoruz. Başkan Trump, ayrılığı ve sorunları özelikle Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması gibi kararlarla besliyor."

Yapılan konuşmalar sırasında ise Filistinli Rawan Tayoon, Kudüs'te yaşayan 14 bin Filistinlinin oturma hakkının iptal edildiğini ve kovulduğunu söyledi. Tayoon, İsrail'in 2020'ye kadar Kudüs'ü yüzde 70 Yahudileştirme planı olduğunu ve etnik temizlik dahil her yolun İsrail için kabul edilebilir olduğunu söyledi. 

BURSA
Bursa'da hayrete düşüren hırsızlık!
Bursa'da iki hırsız evin bahçesinde bulunan köpeği önce sevdi, sonra çaldı
BURSA
Bursa'da ilginç olay! Çaldığı altınların parasını...
Bursa'da evin balkonundan girerek evden ziynet eşyası çalan kişi, yargılama sürecinde altınların ...
GÜNDEM
Kılıçdaroğlu'na 'Osmanlı' tepkisi!
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Osmanlı İmparatorluğu ile ilgili sözlerinden dolayı CHP G...
SPOR
Şenol Güneş: 'Bir canımız var, gerekirse onu da veririz
Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Evkur Yeni Malatyaspor maçının ardından derbide yaşananlar...
BURSA
İşte Bursa'nın hava durumu
Bursa'da hava sıcaklığı anlamında yazı aratmayacak bir hafta bekleniyor
BURSA
Bursa'nın o ilçesine yatırım müjdesi!
Harmancık ve Büyükorhan'da incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ...