Onlar da Kudüs kararını protesto etti! Burası ABD...

ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı, ABD'nin Los Angeles kentinde yüzlerce kişi tarafından protesto edildi.

GÜNDEM, 11 Aralık 2017 Pazartesi, 11:45
Onlar da Kudüs kararını protesto etti! Burası ABD...

Los Angeles Wilshire'da bulunan ve federal hükümet ofislerinin yer aldığı Federal Bina'nın önünde yüzlerce kişi, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını protesto etmek için toplandı. Birçok Müslüman-Amerikan örgütü tarafından organize edilen protesto gösterisine Filistin ve Orta Doğu kökenli Amerikalıların yanı sıra Yahudi ve Hristiyanlardan da büyük destek geldi. "Filistin'den Meksika'ya tüm duvarlar kalmalı", "İsrail göreceksin Filistin özgür kalacak", "Özgür Filistin, işgal suçtur" ve "Irmaktan denize özgür Filistin" sloganları atan göstericiler, "Kudüs Filistin'in başkenti", "Özgür Filistin" ve "İsrail'e Amerikan yardımını durdurun" pankartları taşıdı.

İHA mikrofonuna konuşan, Filistinli mültecilerin haklarını savunan "Al-Awda-The Palestine Right to Return Koalisyonu" ulusal üyesi Amani Barakat, "Burada Trump'ın kararını protesto etmek için toplandık, Kudüs onun istediği gibi bir ırka ait değil herkese aittir" dedi.

Amerikan-İslami İlişkiler Konseyi Kaliforniya bölgesi yöneticisi Hussam Ayloush ise şu ifadeleri kullandı:
"Burada yüzlerce belki binlerce Amerikalı ile beraber Filistinlilere özgür Kudüs için desteğimizi gösteriyoruz. Aynı zamanda dünyadaki insanlara ve özellikle Türkiye'de her şehirde sokağa çıkan ve bizimle birlikte duran milyonlarca kişiye teşekkür ediyoruz. Başkan Trump, ayrılığı ve sorunları özelikle Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıması gibi kararlarla besliyor."

Yapılan konuşmalar sırasında ise Filistinli Rawan Tayoon, Kudüs'te yaşayan 14 bin Filistinlinin oturma hakkının iptal edildiğini ve kovulduğunu söyledi. Tayoon, İsrail'in 2020'ye kadar Kudüs'ü yüzde 70 Yahudileştirme planı olduğunu ve etnik temizlik dahil her yolun İsrail için kabul edilebilir olduğunu söyledi. 

BURSA
Bursa'da 15 Temmuz coşkusu
15 Temmuz 2016 tarihinde yapılan darbe girişiminin 2. yıldönümünde Bursalılar, 'Bayrak ve Demokra...
BURSA
Bursa'da korkutan patlama!
Bursa'da yaşanan patlama paniğe sebep oldu.
BURSA
Bursa'da uyuşturucu satıcılarına suçüstü: 2 gözaltı
Sakarya'nın Pamukova ilçesinden İznik'e gelen uyuşturucu satıcısı 2 şahıs, polisin şok baskınıyla...
BURSA
Bursa Mehmet Ali İncioğlu'nu kaybetti...
Bursa basını çalışanlarından BGC üyesi Mehmet Ali İncioğlu, tedavi gördüğü hastanede hayatını kay...
GÜNDEM
Başkan Erdoğan şehitler için Kur'an-ı Kerim okudu
15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünde şehitler için Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki M...
BURSA
Atölye sahibi serbest bırakıldı
İznik'te boğulan çocukların tekstil atölyesinde çalıştığı iddia edilmişti. Atölye sahibi serbest ...