Son Dakika
21 Ekim 2016 Cuma

Ömrü boyunca kimsesiz çocuklara baktı şimdi ise..?

06 Ağustos 2015 Perşembe, 16:35
(ÖZEL HABER) ÇOCUKLARA BAKMAK İÇİN EVLENMEYEN HEMŞİRE ŞİMDİ HUZUREVİNDE 81 YAŞINDA HALEN KİTAP OKUYOR

Yenişehir ilçesinde, Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ibretlik hayat hikayeleri yürekleri burkuyor.
Yenişehir Huzurevi’nde kalan 83 yaşındaki emekli hemşire Nebiye Neda Şerbetçioğlu, kimsesiz çocuklar yurdunda yaşayan çocuklara bakmak için hiç evlenmediğini söyledi. Çocukları çok sevdiğini belirten Şerbetçioğlu, “Onları hep sevdim. Yıllar sonra birisi beni çarşıda görüp elimi öptü. İlk başlarda tanıyamadım. Evlenmiş, çoluk çocuğa karışmıştı, çok mutlu oldum” dedi.
Huzurevinde kalan 81 yaşındaki emekli kütüphaneci İsmet Çoşkuner ise, hayatını kitaplara adadığını söyledi. Halen kitap okuduğunu belirten Çoşkuner, “Ben kitap kurduydum. Beni en çok kitap meraklandırırdı. Evim kitap doluydu. Derlerdi ki ‘senin evin kütüphane mi’, Benim hayatım kitaplarla geçti. Şu anda ‘Yaşamak Güzel Şey’ isimli kitabı okuyorum. Herkese tavsiye ediyorum” diye konuştu.
Çoşkuner, “İnsanın midesini yiyecek, beynini kitaplar geliştirir. Eğer okumazsanız beyniniz aç kalır. Gençlerimiz bol bol kitap okuyarak kendilerini geliştirsinler” diyerek yeni nesle tavsiyelerde bulundu.
Yeni açılan Yenişehir Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalmak için 2 sene evvel kayıt yaptırdığını belirten 73 yaşındaki Ziya Zafer Gürel ise, “Buranın personelinden, müdürlerinden çok memnunuz. Bu hizmeti insana evladı dahi yapmaz. Allah hepsinden razı olsun” dedi.
Huzurevi Müdür Yardımcısı Mustafa Baştürk, “Merkezimiz 88 yatak kapasiteli. Tam kapasite ile hizmet veriyoruz. İki kişilik ve tek kişilik odalar son sistem olup, yaşılılarımıza en iyi hizmeti vermekteyiz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>