Son Dakika
23 Ocak 2017 Pazartesi

Okul Yönetiminden Başkan Dündar’a teşekkür

Bursa’nın en köklü eğitim kurumlarından biri olan Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ı ziyaret ederek, verdiği destekler için teşekkür etti.

10 Şubat 2016 Çarşamba, 11:55
tophane 1

Okul Müdürü Yusuf Ay, Müdür Yardımcıları Yasemin Filiz ve Gündüz Korucu’yu makamında ağırlayan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, belediye olarak eğitime ciddi kaynak ayırdıklarını söyledi. İlçedeki 250 okuldan 227’sinde çeşitli hizmetler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Dündar, “Eğitim yatırımlarımız, bütçemizde önemli bir yer teşkil ediyor. Mevcut okullarımızın eğitim koşullarının iyileştirilmesinin dışında, sıfırdan okul inşa edip Milli Eğitimin hizmetine sunuyoruz. Eğitime yapılan hizmetin, geleceğimize yapılan en önemli yatırım olduğunun bilinciyle bu çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Yapılan bu iyileştirmelerin sonucunda, okullarımızda eğitim kalitesinin de arttığını görüyoruz. Kısacası, eğitime yapılan yatırım ve destek, başarıyı da beraberinde getiriyor. Bizlerde, çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim almalarını sağlamak için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz” dedi.

tophane 2

Tophane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 1868 yılında ‘Islahhane’ olarak açıldığını ve 1974 yılında Bursa Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi adıyla eğitim faaliyetlerini yürüttüğünü söyleyen okul müdürü Yusuf Ay, bu güne kadar kendilerinden desteklerini esirgemediği için Başkan Dündar’a teşekkürlerini sundu. Ay, “Okulumuz, verilen destekler sayesinde teknik ve teknolojik anlamda çeşitli üretimler gerçekleştirmekte. Bunun yanında, heykel ve anıt gibi modelleme çalışmaları sonrası imalatlar gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>