Son Dakika
18 Ocak 2017 Çarşamba

Öğretmenlerden oturma eylemi…

Bursa’da Öğretmenler Günü kutlamasına davet edilmedikleri gerekçesiyle Türk Eğitim Sen Üyesi bir grup öğretmen oturma eylemi yaptı.

24 Kasım 2015 Salı, 11:35
oturma

Bursa’da Öğretmenler Günü kutlamasına davet edilmedikleri gerekçesiyle Türk Eğitim Sen Üyesi bir grup öğretmen oturma eylemi yaptı. Kutlamanın yapılacağı alana gelen Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya başka kapıdan içeri girmek zorunda kaldı. Eylemciler protokolü alkışlarla protesto etti
Türk Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı Selçuk Türkoğlu., 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne davet edilmediklerini belirtti. 14 bin öğretmenin temsilcisi olduğunu, bu kişilerin kendisine yetki verdiğini anlatan Türkoğlu, “Davet etmediler. Sorduğumuzda Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya’nın belirlediğini söylediler. Türkiye’de bir ilk bu. Biz de alınmayınca oturma eylemi yaptık” dedi.
Selçuk Türkoğlu, bugün kendisi ve arkadaşlarının yaptığı bir tepki yürüyüşünden dolayı yargılandığını hatırlatarak, “1,5 yıl önce müdür kıyımı yüzünden Milli Eğitim Müdürlüğü’ne yürüyüş yaptık. 2911 Sayılı Kanuna Muhalefet iddiasıyla yargılanıyoruz. Bugün Öğretmenler Günü’nü adliye önünde kokteyl ile kutlayacağız” dedi.
Öğretmenlerin oturma eylemi sebebiyle protokol üyeleri de içeriye başka kapıdan girmek zorunda kaldı. Eylemci öğrenciler, protokol mensuplarını alkışlarla protesto etti.
Bursa’da yaptığı farklı eylemlerle tanınan ve bir dönem Milliyetçi Hareket Partisi’nden de milletvekili adayı olan Selçuk Türkoğlu, geçtiğimiz yılki Öğretmenler Günü kutlamasında yine protokolü protesto etmişti.
(MF-İHS

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>