Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Öğrencinin Işid şakası kötü bitti…

Adapazarı’nda akıllı telefona indirdiği programla arkadaşına IŞİD propagandası yapan ve onu tehdit eden lise öğrencisi adliyede ifadesi alındıktan sonra serbest kaldı.

06 Şubat 2016 Cumartesi, 15:03
lise-ogrencisinin-isid-sakasi-adliyede-bitti-8134277_x_5330_o

Adapazarı’nda, arkadaşına şaka yapmak amacıyla IŞİD’e katılması için mesajlar gönderen lise öğrencisi Y.S.Ç. gözaltına alındı. Şaka yaptığını söyleyen Y.S.Ç. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

“ONLAR GİBİ PATLAMAK İSTEMİYORSAN BİZE KATIL”

Adapazarı’nda yaşayan lise ögrencisi 17 yaşındaki A.B., Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne başvurarak, cep telefonuna terör örgütü katılması için tanımadığı bir numaradan tehdit mesajları geldiğini, bu kişi ile sosyal medya üzerinden görüştüğünde kendisinin IŞİD’e katılmasını istediğini, karşılığında ise 10 bin dolar ve arazi aracı vereceklerini söyledi. A.B. cep telefonuna gelen, ‘Sultanahmet patlamasından haberdar olmuşsundur. Eğer onlar gibi patlamak istemiyorsan bize katıl. Kocaeli Sakarya bölgesinden yarın saat 15.00’teİstanbul uçağına sefer düzenlenecektir. ya kafile ol, ya da ölümde burun buruna gel’ yazılı mesajların da ekran görüntülerini verdi.

lise-ogrencisinin-isid-sakasi-adliyede-bitti-8134277_8770_m

MESAJI GÖNDEREN ARKADAŞI ÇIKTI

Liseli A.B.nin şikayeti üzerine araştırmada bulunan Sakarya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri mesajın akıllı telefonlara indirilen program sayesinde sanaltelefon numarası alınarak gönderildiğini belirledi. Mesajları gönderen kişinin ise A.B.’nin öğrenci arkadaşı Y.S.Ç. olduğu tespit edildi. Adliyeye sevk edilen Y.S.Ç. ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

lise-ogrencisinin-isid-sakasi-adliyede-bitti-8134277_8564_m

VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI

Sakarya Valiliği’nden konuyla ilgili olarak ise şu açıklamada bulunuldu: “Gencin telefonuna gelen IŞİD içerikli tehdit mesajı ile ilgili yapılan çalışmalarda, olayı gerçekleştiren şahsın, müştekinin arkadaşı Y.S.Ç. olduğu, aynı mesaj yine ortak arkadaşları olan B.T. isimli arkadaşına da gönderdiği, tamamen şaka olduğu ve telefonuna yüklediği aplikasyon programla mesajları attığını daha sonradan da çekindiğinden programı sildiği ifadesini vermiştir.”

lise-ogrencisinin-isid-sakasi-adliyede-bitti-8134277_3275_m

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>