Son Dakika
24 Ocak 2017 Salı

Kanamayı engelleyen kıyafet ödül getirdi

Uludağ Üniversitesi Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri büyük bir başarıya imza attı.

17 Mayıs 2016 Salı, 12:17
gfcdxcvb

Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Tekstil Teknolojisi Programı öğrencileri Kürşat Gönen ile Hilal Melisa Nurkan, Tekstil İhracatçıları Birliği’nin organize ettiği 8. UTİB Türkiye Tekstil ve Konfeksiyon Sektöründe Uluslararası Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi’nde sundukları “Kanamayı Engelleyici Kıyafet Tasarımı” fikri ile birinci oldu.
Merinos AKKM’de düzenlenen Ar-Ge Proje Pazarı Zirvesi’nde İnegöl MYO Tekstil Teknolojisi ikinci sınıf öğrencileri Kürşat Günen ile Hilal Melisa Nurkan, Öğr. Gör. Dr. Mürüvvet Mangut ve Öğr. Gör. Neslihan Yürük danışmanlığında hazırladıkları “’Kanamayı Engelleyici Kıyafet Tasarımı’’ proje fikri ile birincilik ödülüne layık görüldü. Komite tarafından birinci seçilen öğrencilere tabletleri, danışman akademisyenlere ise plaketleri Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay tarafından verildi.
İnegöl MYO Tekstil Teknolojisi Program Başkanı Öğr. Gör. Dr. Mürüvvet Mangut, böyle önemli bir organizasyonda öğrencilerinin birinci olmasının kıvancını yaşadıklarını belirterek, bu tür yarışmaların gençleri projelerini hayata geçirmeye teşvik ettiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>