Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Öğrenciler unutulmaya yüz tutmuş sanatla tanıştı

13 Aralık 2015 Pazar, 11:33
20151213AW602956_03

Özel Bursa Kültür Okulları, unutulmaya yüz tutmuş olan kaatı sanatını öğrencileriyle buluşturdu.
Sürekli olarak yeni bir sanat dalını, uygulamalı olarak öğrenme fırsatını öğrencilerine tanıyan Özel Bursa Kültür Okulları, bu sefer de kaatı sanatının önemli ustalarından Gül Kölük’ü öğrencileri ile bir araya getirdi. Gül Kölük’ü atölyesinde ziyaret eden öğrenciler, kaatı sanatı için gerekli tüm malzemeleri de yakından görme şansı buldular. Kaatı sanatının inceliklerini ve detaylarını Kölük tarafından öğrenen öğrenciler, sanatın tarihi hakkında da bilgi aldılar.
Türk toplumunun yüzyıllar öncesine dayanan önemli sanat dallarından biri olan kaatı sanatını inceleyen Özel Bursa Kültür Okulları öğrencileri, kendi elleriyle hazırlayacakları eserleri sunmak için şimdiden gün saymaya başladı.
Kaat’ı ustası Gül Kölük ile birlikte ufak bir ön çalışma yapan öğrenciler, geleneksel el sanatlarına olan ilgileri ve becerileriyle göz doldurmaya devam ediyor.
KÜLTÜRLÜ ÖĞRENCİLER KAATI SANATINA EL ATTI

KÜLTÜRLÜ ÖĞRENCİLER KAATI SANATINA EL ATTI

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>