Öğrenciler can dostlarını unutmadı…

Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, bir ayda bin 500 öğrenciyi ağırladı.

12 Kasım 2015 Perşembe, 08:09
hayvan sevgisi

Öğretmenlerinin nezaretinde barınağı ziyaret eden öğrencilere konferans salonunda barınak ve çalışmalar hakkında sunum yapıldı. Hayvan sevgisi, hayvanlara davranış şekilleri, sokak hayvanlarından bulaşabilecek hastalıklar ve korunma yolları, hayvan davranışları ve bakımı gibi pek çok konuda kendilerine bilgi verilen öğrenciler, ayrıca merak ettikleri hususları soru sorma imkanı buldu. Daha sonra öğretmen ve görevlilerinin nezaretinde barınağı gezen öğrenciler, kedi, köpek, tavşan ve atların bulunduğu alanları ayrı ayrı ziyaret ederek onlara dokunup sevme fırsatı buldu.
Türkiye ve Avrupa’nın en büyük ve en modern Sahipsiz Hayvan Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi yetkilileri, okulların açılması ile birlikte merkezi ziyaret eden öğrenci sayısının önemli oranda arttığını söyledi. Özellikle, 6 – 28 Ekim tarihleri arasında kutlanan Dünya Hayvanları Koruma Günü çerçevesinde barınağı ziyaret eden öğrenci sayısının bin 500’e ulaştığını söyleyen yetkililer, “Yılın ilk 10 aylık verilerine baktığımız zaman aylık ortalama ziyaretçi sayımız bin 680 civarında iken, Ekim ayında yalnızca öğrencilerin sayısı neredeyse bu rakama ulaştı. Bu da bizleri oldukça sevindiriyor. Barınağımızı ziyaret eden çocuklarımız buradan bilinçli ve aydınlanmış şekilde ayrılıyor” diye konuştu.
Yetkililer, aylık ortalama 35 kedi ve köpeğin hayvan severler tarafından sahiplenildiğini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>