Son Dakika
20 Şubat 2017 Pazartesi

Öğrenci Yurdunda Facia

30 Kasım 2016 Çarşamba, 01:48
ADANA’DA KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA YANGIN: 13 ÖĞRENCİ YARALI

Adana’nın Aladağ ilçesindeki kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 11 öğrenci ve bir eğitmen hayatını kaybetti, 22 öğrenci de yaralandı.

Aladağ ilçesi Sinanpaşa Mahallesi’nde 34 öğrencinin kaldığı özel bir kız öğrenci yurdunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürülen yangında 1 görevli ve 11 öğrenci hayatını kaybetti, 22 öğrenci de yaralandı. Yaralı öğrencilerin tedavi altına alındığı ve sağılık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Yangın merdiveni kapısı kilitli miydi?

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü,  yangınla ilgili televizyon kanallarına yaptığı açıklamada, yangın merdiveninin kilitli olabileceğini söyledi. Çocukların cenazelerinin birçoğunun yangın merdiveni yanında bulunduğunu belirten Başkan Sözlü, “Bina betonarme. Ancak zeminler halı ve duvarların birçoğu ahşap kaplı olduğu için yangın hızlı yayılmış. Çatı da ahşap olduğu için o da öğrencilerin üzerine çökmüş. Yangın merdiveni ise sanıyorum çocuklarla ilgili  daha önce önlem alınabilmek için kilitlenmiş olduğu anlaşılıyor. Çocukların cenazelerin birçoğu yangın merdivenlerinin önünde bulundu. İhmaller soruşturulacaktır” dedi.

Adana Valisi Mahmut Demirtaş ise yangının ilk etapta elektrik kontağından çıkmış olabileceğinin tahmin edildiğini ancak sabah saatlerinde daha net bilgi verilebileceğini söyledi.

Bu arada Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere Adana’ya gidiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>