Son Dakika
20 Ocak 2017 Cuma

Öğrenci toplulukları zirvesi

Uludağ Üniversitesi’nin ve ev sahipliği yaptığı ve 47 farklı üniversitenin katıldığı zirve sona erdi.

24 Mayıs 2016 Salı, 12:54
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİ TOPLULUKLARI UÜ’DE BULUŞTU

Uludağ Üniversitesi’nin ve ev sahipliği yaptığı ve 47 farklı üniversitenin öğrenci topluluğu başkanlarının katıldığı ‘Öğrenci Toplulukları Buluşuyor Zirvesi’ sona erdi.
Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde 17-21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen zirvenin kapanış töreninde, öğrenci toplulukları deklarasyonu okundu. Bildiride öğrenci toplulukları ve karar alıcıların çalışma düzeninin iyileştirilmesine dikkat çekildi. Hazırlanacak olan dergide 5 aylık peryotlarla ilgili üniversitelerle paylaşması ve çalışma esaslarının Türkiye’deki öğrenci topluluklarına , yerel yönetimlere ve ilgili STK’lara gönderilmesi kararı alındı.
Proje Koordinatörü Mustafa Aslan, Türkiyenin dört bir yanından üniversite topluluk başkanlarını ağırladığımız PAKA3 projemizin hedefi, üniversitelerimizdeki sosyal problemleri çözmek, öğrencilerin bu konuda kendilerini ve etrafını düzenleyecek kapasitede olabilmesini sağlamaktı. Türkiye’nin 2023, 2050 ve 2071 hedefleri arasında yer alan, çağın gereklerini iyi okuyabilen, hassasiyet ilkelerini benimsemiş, öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, hoşgörülü, başarılı ve sorumluluk sahibi bir gençlik hedefimizdir” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>