Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Nuri Kolaylı’dan basına duyarlılık çağrısı

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu adına yazılı bir açıklama yapan Genel Başkan Nuri Kolaylı, son günlerde yaşanan terör olaylarını lanetlerken, basın kuruluşlarını ve mensuplarını terör haberleri konusunda hassasiyete davet etti.

20 Ağustos 2015 Perşembe, 09:54
nuri kolayli

Kolaylı, yaptığı yazılı açıklamada, “Ülke olarak terörün çirkin yüzünü gösterdiği kritik bir dönemden geçiyoruz. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak öncelikle terörü kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve tüm yurttaşlarımıza başsağlığı diliyoruz. Milli birlik ve beraberliğimizin hedef alındığı, yurttaşlarımızı teröre kurban verdiğimiz bu dönemde, ülke yöneticileri kadar basınımıza da büyük görev düşmektedir. Ülkemizi kaos ortamına sürüklemek isteyen karanlık odakların amacı, çeşitli terörist eylemler yoluyla yurttaşlarımız arasında kin ve nefret tohumları ekmektir. Bu süreçte biz basın mensuplarının görevi, terörist eylemlerini haber yaparken duyarlı davranmaktır. Başta şehit aileleri olmak üzere toplumu üzecek, ayrıştıracak, telafisi mümkün olmayan yaralar açacak şekilde şehit fotoğraflarının yayınlanmasından ve rencide edici haber dili kullanmaktan özellikle kaçınmamız gerekmektedir. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu olarak bütün medya kurumlarını, meslektaşlarımızı basın etik ilkelerini dikkate alarak duyarlı davranmaya çağırıyor, bu zor dönemin bir an önce atlatılması için tüm kesimleri üzerine düşeni yapmaya davet ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>