Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Nisan karı Uludağ Yolu’nda araçları yolda bıraktı

Kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ’a nisan ayında yağan kar, herkesi şoke etti. Zirveye zincirsiz çıkmaya çalışan sürücüler araçlarıyla yollarda kaldı.

10 Nisan 2015 Cuma, 16:32
1

Türkiye’yi 3 gündür etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava, Bursa’yı da vurdu. Kış turizminin göz bebeği Uludağ’da 15. kilometreden itibaren yollarda kar yağışı ve buzlanma başladı. Zirvede 220 santimetreye ulaşan kar kalınlığı, yola zincirsiz çıkan araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Karayolları ekipleri Uludağ’a ulaşımı sağlamak için küreme ve tuzlama çalışmaları başlattı. Yoğun kar yağışı ve fırtına ağaçların devrilmesine de sebep oldu.
Öte yandan, akşam saatlerine kadar kar yağışı beklenen Uludağ’da gece en düşük sıcaklık eksi 8, gündüz ise eksi 5 derece olarak ölçüldü. Ayrıca hafta sonu Uludağ’da kar yağışının beklenmediği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>