Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Nilüfer’e yeni bir kent parkı geliyor…

Bursa’ya bir kent parkı daha inşa ediliyor. Nilüfer’dekiler artık uzaklara gitmek zorunda kalmayacak

09 Ağustos 2016 Salı, 11:39
19541_HUDAVENDIGAR_KENT_PARKI_HAVA_NISAN_2015_7_201505041154

Bursa Hakimiyet Gazetesi’nin deneyimli köşe yazarı Serkan İnceoğlu Bursa’ya kazandırılacak yeni kent parkının detaylarını kalema aldı

Hipodrom ‘kent parkı’ gibi olacak!

At yarışlarıyla…
Bir başka şans oyunu türüne ev sahipliği yapan Osmangazi Hipodromu, çalışmalarına başlanan projeyle tüm kentlilere açılıyor.
Programlı yarışlar sürecek.
Yanı sıra…
Reşat Oyal Kültürparkı’ndan daha büyük alana sahip hipodrom, yakın bir süre sonra Bursa’da tüm halkın yararlanacağı bir kent parkı gibi olacak.
Türkiye Jokey Kulübü, halka dağıtılmasını sağladığı broşürle sürpriz açılımı geniş bir kitleye duyurmayı sağladı.
Doğa ve hayvan sevgisinin özellikle çocuklara yaşatılmak istendiği yeni uygulamada, at binme eğitimi ve terapi çalışmaları yapılabilecek.
Tanıtımla…
Hipodromun güzelleceğinden söz edilirken, yeni kent parkı kimliğine dönüşümü sağlayacak unsurlar da belirtiliyor.
Piknik alanı olarak…
Bitkilendirme ve çiçeklendirmeyle beraber, 11 bin metrekare alanda ahşap piknik masaları, kameriyeler, banklar, çocuk oyun alanı ve ekipmanları, büfe alanları ve yürüyüş yolları planlandı.
Spor alanı olarak…
Hipodromun girişinde, 21 bin metrekare alanın düzenlenmesiyle beraber, bin metre koşu parkuru, spor aletleri ve ekipmanları düşünüldü.
Atla terapi olarak…
Terapi merkezi düzeni içerisinde, 660 metrekare alanda, atlarla gezinti bölgeleri bulunacak. Atla terapi, son yılların popüler bir tedavi yöntemi olarak da kullanılıyor.
Hizmetler, ücretsiz olacak.
Kurumun inşaat biriminin sorumluluk deneyimine sahip Osmangazi Hipodromu Müdürü Devrim Evcim, projenin de heyecanıyla süreci yürütüyor.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>