Son Dakika
17 Ocak 2017 Salı

Nilüfer’e iki yeni AVM geliyor

Odunluk Mahallesi’ne Podyum Park benzeri yaşam merkezi geliyor. Bursaspor Plaza için de imzalar atıldı

03 Mayıs 2016 Salı, 10:37
odunluk vm

Bursa’da Nilüfer Belediyesi tarafından yap işlet devret modeliyle Odunluk Mahallesi’nde yeni bir Alışveriş Merkezi inşa ediliyor. Nilüfer Belediyesi ayrıca İzmir Yolu’nda kendisine ait 500 metrekare inşaat yapılacak alanı plaza yapılmak üzere Bursaspor’a verdi.
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Odunluk Bölgesi’nde kendilerine ait arsayı yap işlet devret modeliyle yapılması için kiralık olarak verdiklerini belirterek, “Şimdi stadyum için Carrefour yanına bir metro istasyonu yapılacak. Bu istasyonun hemen yanıbaşında bir AVM yapılıyor. Altında 500 araçlık otoparkı var. Üzerinde alışveriş mekanları ve konser salyonu, kafetarya ve benzeri eğlence mekanları olacak. Oraya Bursaray istasyonu da yapılacak. Bursaray istasyonuna da hizmet verecek bir sosyal tesis. O bölgede bu tür bir sosyal alan yok. Onu da orada çözeceğiz” dedi. Bozbey, Büyükşehir Belediyesi ile bu AVM’nin kapasitesi konusunda bir sorun da yaşanmadığını sözlerine ekledi.
İzmir Yolu’na Bursaspor Plaza yapılacağını da ifade eden Başkan Bozbey, arsayı Bursaspor’a verdiklerini belirterek, “Yerini hazırladık. Yaklaşık 450-500 metrekare inşaat yapılacak bir alan. Bize ait bir yer. Bursaspor’a işletmeleri için veriyoruz. Store yapacaklar, kafe yapacaklar. Bursaspor’a gelir getirmesi lazım. İzmir yolu üzerinde. Çok da güzel bir proje olacak. İnşallah Bursaspor biran önce yapar. Bursaspor’un gelire ihtiyacı var. Çünkü bu borçla Bursaspor’un sürdürülebilirliği gittikçe zayıflıyor. Bunu bir sisteme bağlamak lazım. Hem gelirleriyle, hem yönetimiyle, hem de denetimiyle birlikte şeffaf biçimde değerlendirip, nasıl ki Barcelona’da şehri görmek için değil de Barcelona takımını izlemek için insanlar oraya gidiyorsa böyle bir tetiklemeyi gerçekleştirebiliriz” diye konuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>