Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Nilüfer’de spor tesisi olmayan mahalle kalmayacak

Çamlıca Parkı ve Spor Tesisleri’ni hizmete açan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer’de halı saha ve spor tesisi olmayan bir mahalle kalmayacağını söyledi.

13 Nisan 2015 Pazartesi, 18:05
0

Amatör ve profesyonel spor dallarına verdiği destekle gelecek nesillerin daha iyi yetişmesi için sayıda projeyi hayata geçiren Nilüfer Belediyesi, İhsaniye’nin ardından Çamlıca  Mahallesi’ni de yeni bir spor tesisine kavuşturdu. Nilüfer Belediyesi tarafından yapılarak Nilüfer Çamlıca Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’ne tahsis edilen Çamlıca Parkı, Spor ve Sosyal Tesisleri’nin açılışına ilgi büyük oldu. Açılış törenine Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi Nilüfer  İlçe Başkanı Yücel Akbulut, Bursa Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Ekrem Barışık, Nilüfer Belediyesi eski Başkanlarından Ziya Güney, meclis üyeleri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Çamlıca Mahalle Muhtarı ve Spor Kulübü Başkanı Orhan Öztürk, Başkan Bozbey’e hizmetlerinden dolayı teşekkür ederek, bölgede hayata geçirilen projelere değindi. Çamlıca’nın sürekli gelişen bir bölge olduğunu ifade eden Öztürk, bölgedeki okul sıkıntısı konusunda da Başkan Bozbey’den destek istedi.

 

“SPOR TESİSİ VE HALI SAHA OLMAYAN MAHALLE KALMAYACAK”

İnsana yönelik yatırımlarla Nilüfer’de her yaştan, her kesimden vatandaşı gülümsetmeye devam ettiklerini ifade eden Başkan  Bozbey  sadece spor alanında bile çok sayıda tesis yaptıklarına dikkat çekti. Başkan Bozbey “Biz göreve geldiğimizde Nilüfer’de tek bir spor tesisi yoktu. Kentimize 24 spor tesisi kazandırdık. Her mahalleye halı saha kampanyamız doğrultusunda bugün Nilüfer’de 33 mahallemizde halı sahamız yaşama geçirilmiş durumda. Ayrıca 10 mahallemizde de sosyal tesisi de bulunan halı sahamız bulunuyor. Spor tesisi olmayan mahallemiz kalmayacak” dedi.

Kenti  yepyeni projelerle donatırken, mevcut çalışmaları da iyileştirdiklerini belirten Başkan Bozbey  “Çamlıca Mahallemiz’de bulunan bu alanı da daha kapsamlı, daha çok vatandaşımıza hizmet sunacak hale getirdik. Nilüfer’de bu tesisimizle birlikte park sayımız 229’a çıktı. Şimdi, yeşil alanıyla, yürüyüş yoluyla, halı sahasıyla, çocuk oyun alanıyla bu bölgede yaşayan tüm vatandaşlarımızın sporla dolu, keyifle dolu zaman geçirecekleri bir alan oldu” diye konuştu.

2002 yılından beri düzenledikleri Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri’ne tüm Nilüfer halkını davet eden Bozbey,  “Bu şenlikler, kentimiz için olduğu kadar dünya barışı için de büyük kazanım. Her yıl binlerce çocuk ve genç bu şenliklerde buluşarak birbirleriyle mücadelenin değil, dostluğun paydasında buluşuyorlar.  Nilüfer’in en önemli etkinliklerinden biri olarak kabul ettiğimiz Uluslararası Spor Şenliklerimizi her birimizin sahiplenmesi gerekiyor” dedi.

Konuşmaların ardından Başkan Bozbey ve davetliler tesisin açılış kurdelesini kesti. Başkan Bozbey ve protokol üyeleri açılış sonrası penaltı atışı  yaparak renkli görüntülere imza attı.

Törenin sonunda Çamlıca Mahalle Muhtarı Orhan Öztürk, Başkan Bozbey’e desteklerinden dolayı teşükkür plaketi verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>