Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Nilüfer’de park adına ağaç katliamı

Gundembursa.com okurlarından Gülizar Zarif, Nilüfer’de park adı altında ağaç katliamı yapıldığını kaleme aldı.

04 Temmuz 2015 Cumartesi, 12:07
kesilen ağaç

İşte Gülizar Zarif’in gundembursa.com’a gönderdiği okur mektubu:

Geçen günlerde eşim ve çocuğum ile birlikte Carrefour’a giderken Orhaneli Yolu Kavşağı Carrefour Karşısı İzmir Ankara Karayolu üzerinde bulunan Eker Park çiftlik içerisinde bir inşaat çalışması olduğunu farkettik. Eşimle birlikte durduk ve baktık. İnanın gördüğümüz tablo içimizi çok acıttı ve çok üzüldük!

Güzelim çimler ve ağaçlar kesilmiş orada betonarme inşaat işleri ve havuz yapıldığını gördük! Orada bulunan yeşil alan resmen katlediliyordu! Sorduk kim niye yapar bunu diye? Gelen cevap bizleri daha da üzdü! Meğer oradaki işleri Nilüfer Belediyesi yapıyormuş! İçinde betonarme havuzları olan yeni bir park düzenlemesi yapıyormuş belediye!

Böyle saçmalık olur mu? yeşil alanı yok ediyorsun yerine betonarme inşaat yapıyorsun? İmar kanunu, yasalar buna nasıl müsade ediyor? Benzer katliamı, kısa süre önce yine Nilüfer Belediyesi tam karşı da Nilpark karşısında köşede bulunan park alanında da yapmıştı! Orada da güzelim yeşil alanı tarumar edilmiş, ağaçlar kesilmiş yerini beton yığınları almıştı!

İçimiz kan ağlıyor! Bir belediye böyle bir şeyi nasıl yapar? Bu katlimlara dur diyecek birileri yok mu? Nerede bu STK’lar, odalar, çevreciler? Sn.Valim, Büyükşehir Belediye Başkanım lütfen bu yeşil alan katliamlarına müdahale edin! Neden kimse ses çıkartmıyor bu duruma? Çevre duyarlılığı olan herkesi göreve çağırıyorum. Lütfen bu duruma engel olun ve ortak bir tepki koyun! Yeşil Bursa yeşil kalsın, betonlaşmasın!

Fotoğraf. Arşiv

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>