Son Dakika
20 Şubat 2017 Pazartesi

Nilüfer’de “Cumhuriyet” coşkusu

Nilüfer Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.

24 Ekim 2016 Pazartesi, 13:58
NİLÜFER’DE "CUMHURİYET" COŞKUSU

Nilüfer Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor.
Nilüfer Belediyesi, cumhuriyetin ilanının 93’üncü yıldönümü kutlamaları için hazırlıklara başladı. Nilüfer Belediyesi, bu yıl da Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla halka Atatürk portreli bayraklar dağıtacak. Cumhuriyet Bayramı, bu yıl 10’uncu yıl ruhu ile kutlanacak. ‘Cumhuriyetimiz değerlidir’ sloganı ile düzenlenecek olan yürüyüşte, cumhuriyetin 10. yılında yapılan kutlamalar günümüze taşınacak. 3 bin kişi o dönemin kostümleriyle yürüyüşte yer alacak. 29 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek yürüyüş dolayısıyla FSM Bulvarı 1933 yılının mimari sokak süslemeleriyle süslenecek.
Her yıl olduğu gibi bu yılda binlerin katıldığı bir yürüyüş gerçekleştireceklerini belirten Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Bu yıl FSM Bulvarı hastane alanında özel bir sahne oluşturulacak. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün görüntüsü hologram teknolojisi kullanarak yansıtılacak. Atatürk’ün 10. yıl konuşmasının ardından alanda toplananlarla birlikte 10. Yıl Marşı hep birlikte söylenecek. Ayrıca cumhuriyet sevdalıları özel sergiyi de gezme fırsatı bulacak” dedi.
Cumhuriyetin 93. yılına özel bir gazete de basacaklarını belirten Bozbey, 29 Ekim Cumartesi günü Türkiye’nin dört bir yanındaki okurlara bu gazetenin ulaştırılacağını söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>