Son Dakika
19 Ocak 2017 Perşembe

Nilüfer’de Akdeniz esintisi

13 Mart 2016 Pazar, 16:54
a4

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği konserde sahne alan “Antigone’un Gecesi”, sıcak ve eğlenceli müziği ile salonda Akdeniz rüzgarı estirdi.
Nilüfer Belediyesi yine sevilen bir grubu müzik tutkunları ile buluşturdu. Akdeniz ülkelerinde yaşayan kadınların bugünlerine ve sözlerine ışık tutan bir konser projesi olan Antigone’un Gecesi, BAOB Oditoryum’da hayranlarının karşısına çıktı. Her biri besteci ve yorumcu olan beş müzisyenin bir araya geldiği Antigone’un Gecesi, izleyenleri mest etti. Kadınların özgürlük mücadelesini blogları aracılığıyla da dillendiren grup üyeleri verdikleri mesajlarla da beğeni topladı. Diler Özer’in konuk sanatçı olduğu gecede Perküsyonda Kardeş Türküler yer aldı. Akdeniz ülkeleri kadınlarının Arapça, Fransızca, İngilizce, İspanyolca ve Türkçe sözlerini tarayarak bir seçki oluşturan grup, konser sonunda büyük alkış aldı. İzleyenlerin keyifli anlar yaşadığı konser sonunda, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Meclis üyesi Nilgün Berk gruba çiçek vererek kutladı.
a3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>