Son Dakika
22 Ocak 2017 Pazar

Nilüfer Belediyesi Üniversitelileri sporla buluşturdu

Nilüfer Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi öğrencilerine yönelik düzenlediği ÜniSporFest, Görükle Spor Parkı’nda gençleri sporla buluşturuyor.

25 Mayıs 2016 Çarşamba, 15:08
NİLÜFER BELEDİYESİ ÜNİVERSİTELİLERİ SPORLA BULUŞTURDU

Nilüfer Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi öğrencilerine yönelik düzenlediği ÜniSporFest, Görükle Spor Parkı’nda gençleri sporla buluşturuyor.
23-28 Mayıs tarihleri arasında yapılacak ÜniSporFest’in açılış töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, “Öğrencilerimizin yaklaşık 20 bine yakını Görükle ve civarında oturuyor. Bu öğrencilerimizin sosyal anlamda mutlaka birbirleriyle kaynaşması, birbirleriyle dertlerini paylaşmasını istiyoruz. Gençliğin neler istediğini tam bilme imkanına sahip değiliz. Onun için, gençlere danışmak, gençlerle omuz omuza proje üretmek bizler için önemli. Gençlere sözde kulak vermiyoruz, özde kulak veriyoruz. Gençleri sözde sahiplenmiyoruz, özde sahipleniyoruz. Bu festivalin, 5 yıl sonra Türkiye’nin her tarafında duyulan ve farklı yerlerde benzerlerinin yapıldığı bir festival olacağına inanıyoruz. Bu festivalde yer alan tüm öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Festivalde öğrencilerimiz spor yapacak, yenen olacak yenilen olacak ama ben bu festivalin sonucunda dostluğun, arkadaşlığın kazanacağına kesinlikle inanıyorum” dedi.
Uludağ Üniversitesi sporcu öğrencileri adına konuşan Mete Kargulu da Nilüfer Belediyesi’nin öğrencilerle ve öğrenci topluluklarıyla bir arada olmasından mutluluk duyduklarını dile getirerek kendilerine sunulan bu imkan için teşekkür etti.
Başkan Mustafa Bozbey tırmanış duvarına tırmandı. Tenis de oynayan Bozbey performansıyla alkış topladı. Karşılaşmaların başlama vuruşunu da yapan Bozbey, daha sonra öğrencilerle bir araya geldi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>