Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Nestle işçilerinin zaferi

Karacabey’de faaliyet gösteren Nestle Fabrikası işçilerinin bir yıldır işten çıkarılan arkadaşlarının geri alınması için yaptıkları eylemler netice verdi ve 23 kişi tekrar işe geri alındı.

24 Temmuz 2015 Cuma, 15:12
nestle işçisi

Karacabey’de faaliyet gösteren ve 900 işçinin çalıştığı fabrikada geçen temmuz ayında işveren ile Hak-İş’e bağlı Öz Gıda İş Sendikası arasında 6 ay süren toplu sözleşme görüşmeleri sonunda uzlaşma sağlanırken, 32 işçi ücretli izne çıkarılmıştı. Sözleşme sürecindeki davranışları gerekçesiyle bu işçiler hakkında soruşturma başlatılmış ve soruşturma sonunda 23 işçinin işine son verilmişti. Bu süreçte açlık grevi ve kendilerini zincire bağlamak gibi birçok eylem yapan işçilerin direnişleri netice verdi ve Nestle Fabrikası tarafından tekrar işe geri alındılar.
Konuyla ilgili açıklama yapan Tekgıda-iş Sendikası Örgütlenme Sorumlusu Suat Karlıkaya, ”Bazen vazgeçmek kolaydır ve genelde kolay olanı seçeriz. Ama vazgeçmeyi değil, uğranılan haksızlığın telafisi için mücadele etmeyi tercih edenler de vardır. Haksız yere işten atılan işçi arkadaşlarımız verilen mücadele neticesinde işe geri alındı” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>