Son Dakika
25 Ekim 2016 Salı

Ne olur bu yalanlara kanmayın..Son kurbanın 50 bin lirası gitti

Bursa’da kendisini polis olarak tanıtan şahsa inanan bir kişi, 50 bin lirasından oldu.

22 Eylül 2015 Salı, 11:53
siber dolandiricilik hirsizlik

Edinilen bilgiye göre, merkez Yıldırım ilçesinde ikamet eden N.G.’nin ev telefonunu bir kişi aradı. Kendisini polis olarak tanıtan şahıs, “PKK, senin adına kredi çekip, alışveriş yaptı. Ayrıca senin adına hat çıkarttılar. Bununla ilgili işlem yapacağız. Soruşturma gizli tutulacak” dedi. Bu sırada N.G’nin, henüz ev telefonunu kapatmadan cep telefonu da çaldı. Kendisini polis olarak tanıtan şüpheli, N.G.’yi savcıya bağlayacağını iddia etti. Bu görüşmede de N.G.’ye aynı sözler söylendi. Sözde savcının, ‘Bana inanmıyorsan 155’i ara’ demesi üzerine, N.G., ev telefonuyla 155’i çevirdi. Aynı şahısların karşısına çıkması üzerine N.G., şüphelilere inandı. Hesabındaki 50 bin lirayı çeken N.G., şüphelilerin verdikleri kart numaralarına yatırdı. Bir süre sonra şüphelilere ulaşamayan N.G., dolandırıldığını anlayarak, Ertuğrulgazi Polis Merkezi Amirliği’ne giderek müracaat etti.
İnegöl ilçesinde de F.K., aynı yöntemle dolandırıcılara 250 lirasını kaptırdı. Polisin her iki olayla alakalı tahkikatı sürüyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>