Son Dakika
16 Ocak 2017 Pazartesi

Müsteşardan Üniversiteye övgü

Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir, Uludağ Üniversitesi’ni (UÜ) ziyaret etti. Hayata geçirilmesi planlanan projeler hakkında bilgi alan Müsteşar Demir, üniversite yöneticilerini gayretlerinden dolayı teşekkür etti.

23 Ocak 2016 Cumartesi, 11:52
uludağ üniversitesi

Uludağ Üniversitesi, kentteki yatırımları ve projeleri incelemek üzere Bursa’da bulunan Savunma Sanayii Müsteşarı Prof. Dr. İsmail Demir’i ağırladı. UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ın yanı sıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Prof. Dr. Eray Alper, Genel Sekreter Doç. Dr. İsmail Sağlam, dekanlar, dekan yardımcıları ve Rektör danışmanlarının da hazır bulunduğu ziyarette, Müsteşar İsmail Demir’e üniversitedeki çalışmalar hakkında bilgiler verildi. Rektör Ulcay tarafından üniversitenin 3. Nesil Vizyonu çerçevesinde hayata geçirmeyi planladığı projeleri dinleyen Müsteşar Demir, üniversitenin çalışmalarını yakından takip ettiğini açıklayarak, UÜ yöneticilerini başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti. İsmail Demir, üniversitenin kalkınması ve Bursa’ya değer üretmesi adına projelere ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Üniversitesinin anı defterini de imzalayan Müsteşar Demir, Uludağ Üniversitesiile ilerleyen dönemlerde birlikte çalışmalar yapmak için iletişimi sürdüreceklerini kaydetti.

müsteşar

BURSA’YA VE ÜLKEYE DEĞER KATACAK PROJELER

UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay da yönetim olarak üniversitenin gelecek 25 yılını planladıklarını söyledi. Bu planlama çerçevesinde 2016 yılından başlamak üzere projeleri tek tek hayata geçirmeye başlayacaklarını vurgulayan Rektör Ulcay, “Sadece üniversiteye değer katacak projeler hazırlamadık. Bursa’ya ve ülkemize de katma değer yaratacak çalışmalar yürütüyoruz. Bunlarda biri de kentimizdeki uzay, havacılık ve savunma sanayisindeki atılıma destek vermek üzere kuruluş çalışmalarına başladığımız Uzay ve Havacılık Fakültesi’dir. Ortaya koyduğumuz projelerimizin devlet büyüklerimiz tarafından da destek görmesi adına temaslarımızı sürdürüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Ankara’da dört bakanlığımızı ziyaret ettik ve planlarımızı aktardık. Ziyaret ettiğimiz Bakanlarımız ve bir araya getirdiğimiz milletvekillerimiz de bizlere tam destek verdiler. Hep birlikte koordineli bir şekilde çalışacak, üniversitemize, kentimize, ülkemize ve akademik camiamıza fayda getirecek değerler üreteceğiz” dedi.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>