Son Dakika
24 Ekim 2016 Pazartesi

Mustafa Esgin’in etik siyaset isyanı

Ak Parti’de milletvekili adayları sıralamasında yer almayan Doktor Mustafa Esgin, sosyal medyada teşkilata teşekkür etti, siyasi rekabeti dip noktaya getirenlere isyan etti. Esgin, “biz etik siyaseti de vefayı da Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik” dedi. Esgin, seçim çalışmalarına katılıp katılmayacağı konusuna açıklık getirmedi.

09 Nisan 2015 Perşembe, 11:19
FSM GENÇLİĞİNDEN ESGİN’E COŞKULU DESTEK AK PARTİ NİLÜFER BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI DR. MUSTAFA ESGİN, FSM BULVARI’NDAKİ GENÇLİK SEÇİM OFİSİNİ AÇTI AÇILIŞ ÖNCESİNDE CHP’NİN BULVARDAKİ SEÇİM OFİSİNİ ZİYARET EDEREK CENTİLMENLİK ÖRNEĞİ SERGİLEYEN ESGİN: “NİLÜFER’DE GENÇLİĞE BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ” “BİZ BÖLGESEL VE ETNİK MİLLİYETÇİLİĞİ, HATTA PARTİSEL MİLLİYETÇİLİĞİ ELİMİZİN TERSİYLE İTMİŞ BİR PARTİYİZ. BU KENT FARKLILIKLARIYLA BİRLİKTE İNSANLARIN BARIŞ İÇİNDE YAŞADIĞI BİR YERDİR”

İşte Mustafa Esgin’in sosyal medyada paylaştığı o yazı:

Arkadaşlarım, dostlarım;
Adalet ve Kalkınma Partimizin kurulduğu ilk gün 14 Ağustos 2001 tarihinden itibaren içinde bulunduğum siyasi çizgim ve davamda bugüne kadar, İl Başkan Yardımcılığı-Belediye Başkan Adaylığı-Milletvekili adaylık süreci gibi önemli sorumluluklar üstlendim. Referandum süreçlerinde, yerel ve genel seçimlerde dava arkadaşlarımla birlikte Türkiye’nin önemli siyasi dönüm noktalarında yapılan çalışmalara katkı sağladım. Bu dönemde, Türkiye vesayetçi anlayışlarla mücadelesinde, sosyal ve ekonomik dönüşüm aşamalarında önemli gelişmeler kaydetmiştir. Cumhuriyet tarihi boyunca elde edilen kazanımlar kadar kayda değer başarılarla dolu bir dönem geçirilmiştir. Bir siyasi parti, bir millete ve mefkûreye ne kadar hizmet edebilirse o kadar önemli hizmetler yapılmıştır. Bugün de hedefini 2023-2053-2071 hedefleriyle sembolize etmiş bu anlayış “Yeni Türkiye” yolunda kutlu yürüyüşüne devam etmektedir.
Yaşadığımız bu genel seçim sürecinde yola çıkarken Necip Fazıl Üstadın “Kim var diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan BEN VARIM” diyen bir anlayışın gereği olarak yola çıktım.(Tıpkı 1 yıl önce Nilüfer Belediye Başkan Adaylığı sürecinde olduğu gibi…)
Bu süreçlerde, teşkilat temayül yoklamasında, kamuoyu anketlerinde, STK temayül yoklamalarında –kuvveden fiile çıkamasa da- partimiz önemli bir parti içi ve kamuoyu tecrübesi yaşamıştır. Genel Merkezde karşılıkları-anlamı ne olursa olsun,en yüksek oylarla bana kalbi desteğini ortaya koyan teşkilat mensuplarımıza,Bursa Kamuoyuna ve STK Temsilcisi gönüldaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.Desteklerinin benim için büyük anlam taşıdığını belirtmek istiyorum.Bu hatırayı ömrümün sonuna kadar aziz bir hatıra olarak saklayacağımın bilinmesini isterim.
“Rahmetli babamdan bir “itibar” aldım, çocuklarıma da “itibar” bırakacağım”
Siyaseti biliyorum. Siyasetin rekabet anlayışı içinde zaman zaman söylememeniz gereken şeyleri söyleyebilirsiniz, yapmamanız gereken şeyleri yapabilirsiniz. Ama insanların onurlarıyla oynayamazsınız. Hiçbirşey adına…Onurlu insanların önünü kesmek maksadıyla siyasi rekabeti “deep” noktaya getiren anlayışı telin ediyorum.Biz “etik siyaseti” de “vefa”yı da liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan öğrendik.
Ben bugün listelere giren tüm milletvekili adayı arkadaşlarımı tebrik ediyorum. 2023’e giden kutlu yolda dualarım ve desteğimle yanlarında olduğumu belirtmek istiyorum.
Bu duygu-düşüncelerimle birlikte, bana destek veren tüm gönül dostlarımdan ve arkadaşlarımdan helallik diliyorum. Ben de (varsa) tüm haklarımı helal ediyorum…
Dr.Mustafa Esgin

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>