Son Dakika
28 Ekim 2016 Cuma

Muhasebeci ve mali müşavirlerde yarış kızışıyor

Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirleri Odası’nın önümüzdeki yıl yapılacak genel kurulunda başkanlık için yola çıkan Selma Çalışır, Meslekte Dayanışma ve Birlik Derneği’nden aday adayı oldu. Çalışır, “Kişisel rant ve ideolojiye değil, hizmete talibim” dedi.

14 Eylül 2015 Pazartesi, 08:10
bsmmo selma

Bursa’da 5 bin civarında üyesi bulunan Bursa Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO), seçime hazırlanıyor. Önümüzdeki yıl yapılacak olan genel kurul öncesinde Meslekte Dayanışma ve Birlik Derneği’nin aday adayı olan Selma Çalışır iddialı konuştu. Seçilirse Bursa SMMMO’nun ilk kadın başkanı olacak olan Selma Çalışır, “Bugün meslek kuruluşumuz vizyonunu ve misyonunu kaybetmiş, kişisel rant kavgaları ve ideolojik savaşlarla uğraşan, merkezi idare ile çözüm değil kavga üreten, meslektaşlarının işlerini kolaylaştırmaktan çok zorlaştıran, mesleğin istikrarını ve geleceğini düşünmeyen bir yapı haline gelmiştir. Yenilikçi, çağın dışında kalmayan ve herkese eşit mesafede bir yönetim anlayışı için yola çıktım” dedi.
ÇÖZÜM ODAKLI PROJELER
Odanın üyelerinden destek talebiyle ziyaretlere başlayan Çalışır, “3568 Sayılı Meslek Kanunu’nu ideolojik kaygılardan uzakta, mesleğimizin onuru, meslektaşlarımızın iş kolaylığı ve standardını yükseltmenin artık zamanı geldi. 26 yıllık geçmişe sahip meslek odamızın artık kronikleşmiş sorunlarına çözüm odaklı projelerle hizmet etmeye talibim” dedi.
Bursa SMMMO Başkan aday adayı Selma Çalışır, gündeminde öncelikli olarak tahsilat sorunu ve haksız rekabetin ilk sırada yer aldığını belirtti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>