Son Dakika
22 Ekim 2016 Cumartesi

Tutuklanan hakim için öyle bir benzetme yaptı ki…

Eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik’in çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmasına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, “Ben bir dahiliye uzmanı olarak safra kesesi ameliyatı yapsam kendimi tutuklu bulurum. Herkes işini yapacak” dedi.

01 Mayıs 2015 Cuma, 09:52
0

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Marmarabirlik Genel Müdürlüğü’nü ziyaret eti. Müezzinoğlu, Hidayet Karaca ve Silivri’de tutuklu bulunan polislerin reddi hakim talebini kabul eden eski 29. Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Metin Özçelik’in tutuklanmasına ilişkin açıklama yaptı.  Müezzinoğlu, “Ben dahiliye uzmanıyım. Bir dahiliye uzmanı olarak safra kesesi ameliyatı yaparsam kendimi tutuklu bulurum. Herkes işini yapacak. O ceza mahkemelerinde görülen davayı sulh mahkemeleri görüyorsa sıkıntı var demektir. Yani kendisini hem cerrah hem beyin cerrahı hem kardiyolog hem dahiliyeci hem çocukçu görme hakkı yok. Bu millete kim yanlış yapıyorsa cezasını çekecek. Kim doğru yapıyorsa da millet ona ödülünü verecek” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, Milli iradenin hak ve hukukunun korunmasına dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, “Ülke olarak ödediğimiz ağır berdellerin arkasında ve özünde yatan tek bir neden var. Bugün birçok sorunumuz var ise bunun en büyük sebebi milli iradeye duyulmayan saygıdır. Milli iradenin korunmayan hukukudur. 60 darbesidir, 12 mart muhtırasıdır, 80 darbesidir, 12 şubattır. Milli iradeye kurulan tuzaklardır. Eşi baş örtülü olanın cumhurbaşkanı olamaması safsatasıdır. Milli iradenin karşısında duran güç odakları şunu bilmelidir ki milletten daha güçlü bir yapı asla söz konusu değildir” diye konuştu.

Zeytinin sağlık açısından ana unsur tüketimi olarak toplumsal algıya yerleştiremediklerini belirten Müezzinoğlu, “Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı olarak kamu spotu konusunda destek veririz.  Üreticinin tüketim fazlasını değil, bireyin sağlığını merkeze alan ve sağlıklı yaşam sürmesine katkı sağlayacak en önemli unsurlardan biri olarak bunu çocukların algısına yerleştirirsek Sağlık Bakanı olarak ben avantajlı olurum” şeklinde konuştu.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>