Son Dakika
27 Ekim 2016 Perşembe

Bursa’ya çift bakan

Ak Parti bugünkü listeyi hazırlarken ince eleyip sık dokuyor. Üç dönemliklere adaylık yolunun açılması ve 7 Haziran’da birçok kentte yaşanan oy kayıpları nedeniyle listelerde köklü revizyon bekleniyor

18 Eylül 2015 Cuma, 10:47
bakan faruk çelik mehmet müezzinoğlu

Siyasi partilerin milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu’na teslim etmelerine saatler kala kulislerde listeler konuşulmaya başlandı.
İlk haberlere göre…
AK Parti Bursa listesinin birinci sırasında Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu yer alacak. AK Parti bu dönem Bursa’daki Erzurumlu kontenjanını İçişleri eski Bakanı olan Efkan Ala ile dolduracak.
Erzurum kontenjanı için bir ara Sağlık eski Bakanı Recep Akdağ da gündeme geldi. Fakat AK Parti Genel Merkezi’nin iki Sağlık Bakanı’nı arka arkaya listeye koymamak için Efkan Ala’ya yöneldiği konuşuluyor.
AK Parti ayrıca Doğu’lu aday kontenjanını da İl Çevre eski Müdürü Müfit Aydın ile kullanmayı planladı.
7 Haziran’da seçilmiş listeden Hüseyin Şahin, Hakan Çavuşoğlu, Cemalettin Kani Torun, Emine Yavuz Gözgeç, Bennur Karaburun, Zekeriya Birkan’ın da yeniden listede oldukları kulağımıza geldi.
Listede Cemalettin Kani Torun tercihi nedeniyle İsmet Su dışarıda kaldı.
Bursa adayı olması beeklenen Faruk Çelik ise yoğun istek üzerine yine Şanlıurfa’ya verildi.

Kaynak. Ahmet Emin Yılmaz

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>