Mudanya’da hizmete Büyükşehir damgası

14 Mayıs 2015 Perşembe, 23:57
2

AK Parti Milletvekili Adayı Cemile Yiğit, Mudanyalıların belediye hizmetlerindeki aksaklıklar konusundaki yoğun şikayetlerini ilettiklerine değinerek, “Vatandaşlarımızın AK belediyecilik özlemini Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe gideriyor” dedi.

7 Haziran Genel Seçimleri çalışmalarını sürdüren milletevekili adayı Cemile Yiğit’in son durağı Mudanya oldu. Mudanya’nın Bursa’nın Türkiye açılan penceresi olduğuna işaret eden Yiğit, “Mudanya Bursa’nın en önemli giriş noktası olması sebebiyle, şehrimize gelenlerin akıllarında Bursa imajının oluştuğu ilk nokta. Marka kent olma iddiasındaki Bursamızın giriş kapısı Mudanya’nın hizmetlerinde aksama ne yazık ki Türkiye çapında imajımızın sarsılmasına sebep olmakta. Gün boyu vatandaşlarımızla bir araya geldiğimizde Mudanyalı vatandaşlarımız belediye hizmetlerindeki aksaklıklardan dert yandı. Neyse ki büyük alt yapı ve hizmetlerin yerine getirilmesi konusunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe ve ekibi Mudanya’daki hizmet zaafiyetine el koydu ve Mudanyalılarımıza AK hizmeti götürüyor” şeklinde konuştu.

CEMİLE YİĞİT: ‘MUDANYA MARKASI EROZYONA UĞRUYOR’

Özellikle hafta sonlarında gerek Türkiye gerekse Bursalılar tarafından Mudanya’ya büyük bir sirkülasyon olduğuna değinen milletvekili adayı Yiğit şunları aktardı:

“Mudanyalıların şikayetlerine Mudanya dışından gelen vatandaşlarımızda iştirak ediyorlar. Marka kent Bursa’nın en önemli unsurlarından birisi olma adayı Mudanya’nın özellikle belediyecilik açısından potansiyelinin çok altında bir hizmete reva görülmesi hemen her vatandaşımızın üzerinde hem fikir olduğu bir konu. Ne yazık ki yerel seçimlerin üzerinden uzun bir süre geçmemesine rağmen ‘Mudanya Marka’sı adeta cepten yemiş ve erozyona uğramış.”

1

HİZMET ZİNCİRİNİN İLK MEYVESİ SAHİL ŞERİDİ DÜZENLEMESİ

Büyükşehir belediyesinin Mudanya’nın önemine binayen Mudanya’nın sorunlarını ilk elden öğrenip gerekli adımları atabilmek için belediye meclis üyesi görevlendirdiğini anlatan Cemile Yiğit sözlerini şöyle noktaladı: “Mudanya’nın sorunları AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Erdal Kaya ve ekibi ile belediye meclis üyesi Kadir Kahraman’ın gayretiyle kısa sürede büyükşehir belediyesinin gündemine getiriliyor. Bu yapının yapmış olduğu anlık dokunuşlarla küçük sorunlar kısa sürede çözülürken büyük vizyon projelerin de startı veriliyor. Mudanya denildiğinde akla gelen sahil şeridindeki köklü düzenlemelerin başlaması da bu hizmet zincirinin önemli sonuçlarından birisi. Mudanyamız kendisine ve markasına yaraşır bir sahil şeridine kavuşacak.”

4

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>